Mobile

Apple Pay może lada dzień trafić do Polski

przeczytasz w 1 min.

Prawdopodobne, że usługa Apple Pay już w przyszłym tygodniu udostępniona zostanie mieszkańcom Szwecji, Finlandii, Danii i właśnie Polski.

Nie da się ukryć, że Polacy bardzo polubili płatności zbliżeniowe. Rożnego rodzaju statystyki poświęcone temu rozwiązaniu sugerują, iż w Europie mało kto może się z nami równać. Być może wkrótce przybędzie zadowolonych użytkowników.

Pojawiły się bowiem informacje, iż do naszego kraju zawita usługa Apple Pay. Ze źródeł portalu 9to5mac wynika, że Apple Pay już w przyszłym tygodniu trafi do Szwecji, Finlandii, Danii i właśnie Polski. Najpewniej zbiegłoby się to z aktualizacją systemu iOS.

Doniesienia można by traktować ze sporym dystansem, ale dochodzą do tego jeszcze informacje z polskich banków. W PKO BP trwać mają testy omawianej usługi. Gotowość do wdrożenia Apple Pay sygnalizuje również ING Bank Śląski.

ING Bank Śląski

Oczywiście wszystko uzależnione jest tu od Apple. W przeciwieństwie do innych wyżej wymienionych państw, produkty Apple nie są nas bardzo popularne. Być może producent zdecyduje się jednak miło zaskoczyć tych, którzy w iPhone'a „zainwestowali”.

Źródło: 9to5mac, ActualApple

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nalovp
  -1
  „Produkty apple nie są nas bardzo popularne”
  Może i sprzedaż nie idzie najlepiej,ale iphone chciałby mieć prawie każdy.Około 99% dziewczyn wybrałoby iphone.
  • avatar
   Naleśnik z serem
   0
   Niech mi ktoś wyjaśni pewień fenomen.
   Ponoć odciski palców nie są wysyłane poza urządzenie ale w Polsce juz jakiś bank udostępnił logowanie do konta odciskiem palca. Jak to się odbywa. Skąd bank wie, ze ten odcisk palca należy do tego konkretnego konta bankowego?

   Pytam bo np Apple zapiera się ostro, ze odcisk palca w ich telefonach nigdy nie wędruje dalej niz po za dedykowany układ PU.