Ciekawostki

Apple pracuje nad konkurencją dla Spotify i iTunes na Androida?

przeczytasz w 1 min.

Interesujące doniesienia z redakcji Billboard.

Apple Billboard

iTunes ma się świetnie. Najnowsze doniesienia pokazują jednak, że najprawdopodobniej Apple nie zamierza spocząć na laurach. Źródła mówią, że gigant z Cupertino pracuje między innymi nad zupełnie nową usługą strumieniowania muzyki mającą stanąć do walki ze słynnym Spotify. Podobno powstaje również iTunes w wersji przeznaczonej na urządzenia z systemem Google Android, co pozwolić ma na dotarcie do użytkowników alternatywnych platform.

Choć Apple ma już swoje iTunes Radio, powstaje podobne nowe dzieło, które ma być bardziej podobne do popularnego Spotify. Będzie to usługa muzyki na żądanie z wielomilionową kolekcją utworów. Według doniesień redakcji Billboard, Apple rozpoczęło już wstępne rozmowy z kierownictwem większych wydawnictw.

Zanim iTunes wyszedł poza Mac i zawitał na komputerach z systemem Windows upłynąć musiało pięć lat. Teraz, według informacji podanych przez Billboard, gigant z Cupertino celuje w Androida. Biorąc pod uwagę, że system operacyjny Google jest aktualnie niekwestionowanym liderem w branży urządzeń mobilnych – taka operacja bez wątpienia byłaby opłacalna dla Apple.

Wszystko brzmi prawdopodobnie, ale Billboard podkreśla, że w obu przypadkach rozmowy są na bardzo wczesnym etapie. 

Źródło: DigitalTrends, Billboard

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  8
  Najpierw zrobili jakiś gniot społecznościowy skupiający ludzi wokół muzyki. Teraz mają własne Radio... okazuje się że mało kto z tego korzysta. I już kombinują z klonem Spotify...

  A wszystko to WYŁĄCZNIE z kombajnem, gdzie instalka ważącym ponad 130 MB a nazywa się iTunes
  Taaaaaa :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   No i z czego tu się cieszyć, można będzie tylko słuchać muzyki ale już sprzedać nie wolno, żałosne