Konsole do gier

Apple przymierza się do rynku konsol

przeczytasz w 0 min.

Znani i ugruntowani producenci konsol na rynku prawdopodobnie przebierają już nogami ze zdenerwowania ponieważ firma Apple zgłosiła się do biura patentowego w Stanach Zjednoczonych z dokumentami, które sugerują, że już niedługo na rynku może pokazać się konsola z logiem jabłka.

Mimo że wniosek patentowy Apple’a jest raczej mało precyzyjny, opisuje różnego rodzaju formy niewielkich urządzeń, łącznie z takimi jak przenośne konsole do gier, wolnostojące konsole do gier, a także zasilane bateriami gry wideo.

Zastosowanie słowa „handheld” może oznaczać, że takie produkty jak PlayStation 3, Wii i Xbox 360 są póki co bezpieczne. Z kolei słownictwo to może również wróżyć, że firma w pierwszej kolejności skupi się na opracowaniu rywala dla takich gadżetów jak DS Lite czy PSP. Jak wiadomo, dzięki iPodowi, Apple żyje w komitywie z gigantem przemysłu gier komputerowych jakim jest Electronic Arts.

Plotka na temat iPodowej konsoli została dodatkowo poparta ogłoszeniem jakie zamieściło Apple. Firma poszukuje producenta i twórcę gier komputerowych. Podjęcie pracy wiąże się z przeniesieniem do Santa Clara Valley i przejęciem „kontroli nad procesem tworzenia gier.”

Jeśli chcecie zgłosić swoją kandydaturę musicie mieć przynajmniej sześć lat doświadczenia w produkcji i opracowywaniu gier komputerowych…

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!