Konsole do gier

Apple przymierza się do rynku konsol

przeczytasz w 0 min.

Znani i ugruntowani producenci konsol na rynku prawdopodobnie przebierają już nogami ze zdenerwowania ponieważ firma Apple zgłosiła się do biura patentowego w Stanach Zjednoczonych z dokumentami, które sugerują, że już niedługo na rynku może pokazać się konsola z logiem jabłka.

Mimo że wniosek patentowy Apple’a jest raczej mało precyzyjny, opisuje różnego rodzaju formy niewielkich urządzeń, łącznie z takimi jak przenośne konsole do gier, wolnostojące konsole do gier, a także zasilane bateriami gry wideo.


Zastosowanie słowa „handheld” może oznaczać, że takie produkty jak PlayStation 3, Wii i Xbox 360 są póki co bezpieczne. Z kolei słownictwo to może również wróżyć, że firma w pierwszej kolejności skupi się na opracowaniu rywala dla takich gadżetów jak DS Lite czy PSP. Jak wiadomo, dzięki iPodowi, Apple żyje w komitywie z gigantem przemysłu gier komputerowych jakim jest Electronic Arts.

Plotka na temat iPodowej konsoli została dodatkowo poparta ogłoszeniem jakie zamieściło Apple. Firma poszukuje producenta i twórcę gier komputerowych. Podjęcie pracy wiąże się z przeniesieniem do Santa Clara Valley i przejęciem „kontroli nad procesem tworzenia gier.”


Jeśli chcecie zgłosić swoją kandydaturę musicie mieć przynajmniej sześć lat doświadczenia w produkcji i opracowywaniu gier komputerowych…

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login