Smartfony

Apple świętuje - dziś mija 10 lat od premiery iPhone'a

przeczytasz w 1 min.

29 czerwca 2007 roku do sprzedaży trafił iPhone pierwszej generacji. Dziś jego specyfikacja nie imponuje, ale swojego czasu było zupełnie inaczej.

Apple może pochwalić się milionami sympatyków, chociaż nie da się przy tym ukryć, że przez wielu firma ta jest krytykowana. Niezależnie od preferencji nie można odmówić jej sukcesu i dużego wpływu na to, jak obecnie wygląda rynek urządzeń mobilnych, w szczególności smartfonów.

Chyba najbardziej przełomowe wydarzenie miało miejsce dokładnie 10 lat temu. 29 czerwca 2007 roku do sprzedaży trafił iPhone pierwszej generacji. Stało się to kilka miesięcy po prezentacji urządzenia, na której krótko, ale jakże wymownie przybliżał je Steve Jobs.

„Przedstawimy Wam dzisiaj trzy rewolucyjne produkty. Pierwszym z nich jest panoramiczny iPod z przyciskami dotykowymi. Drugi to rewolucyjny telefon komórkowy. A trzeci to przełomowe urządzenie w komunikacji internetowej. iPod, telefon i komunikator internetowy. To nie są trzy oddzielne urządzenia. To jest jedno urządzenie. Nazwiemy je iPhone. Dzisiaj Apple na nowo zdefiniował telefon.”

Oczywiście dziś specyfikacja pierwszego iPhone'a nie robi na nikim wrażenia. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie jego debiutu 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 320 pikseli z klawiaturą ekranową i czujnikiem zbliżeniowym, 128 MB pamięci, kamera 2 Mpix i autorski system Apple były połączeniem, obok którego trudno było przejść obojętnie.

Koncepcja okazała się słuszna, co najlepiej widać po systematycznie wzrastającej przez lata popularności marki iPhone. Nic nie wskazuje na to, aby coś miało się w najbliższej przyszłości zmienić.


źródło: wikipedia

Pamiętacie premierę pierwszego iPhone'a? Być może mamy tutaj osoby, którym dane było z niego korzystać? W to, że znajdzie się kilku posiadaczy nowszych modeli nie wątpimy.

Źródło: ABC News, wikipedia

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  arturoski
  5
  Czy tylko mi zaczyna się wydawać, że Pószek okrószek jest zatrudniony przez Benchmark Sp. z o.o. na pełen etat na czas nieokreślony?
  • avatar
   Dragonik
   4
   Dajcie spokój, łapka w dół i się nie przejmować sam przestanie pisać.
   • avatar
    Satanski
    3
    Moim zdaniem trochę słaba ankieta. Ja bym "postawił ptaszka" przy obu środkowych odpowiedziach.
    • avatar
     Pószek okrószek
     -27
     100 lat jabłuszku!

     Zasługujesz na wszystko co najlepsze dzięki swojej doskonałej pracy skutkującą najlepszymi komputerami i telefonami na świecie.

     Śpiewajmy razem - Sto lat, sto lat...