Komputery

Apple wydaje poprawkę do iMaców i odświeża serię MacBooków

przeczytasz w 0 min.

Pisaliśmy niedawno o problematycznym iMac Software Update 1.1, który powodował zawieszanie się nowych, aluminiowych komputerów iMac. Przyczyną kłopotów były dostarczone z nim uaktualnione sterowniki do kart graficznych ATI Radeon HD, które okazały się nie być wystarczająco stabilne. Apple informowało, że problem został potwierdzony i obiecało wypuszczenie odpowiedniej poprawki jeszcze w październiku.

Październik minął, a aktualizacja pojawiła się na serwerach Apple na początku listopada. Dla Tigera (10.4) przeznaczona jest iMac Software Update 1.2, natomiast dla Leoparda (10.5) – iMac Software Update 1.3. Można je naturalnie ściągnąć i zainstalować przy pomocy systemowej aplikacji Uaktualnienia.


Jednak to nie koniec newsów od Apple. Koncern postanowił również odświeżyć linię swoich MacBooków. Zrobił to po cichu, bez większego rozgłosu i oddzielnych konferencji – podobnie zresztą, jak kilka miesięcy temu z komputerami Mac Mini.

Poprawione MacBooki są już oparte na nowej platformie Santa Rosa Intela, co oznacza między innymi, że dysponują nieco większą wydajnością grafiki, a to dzięki zintegrowanej GMA X3100.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login