Komputery

Apple wydaje poprawkę do iMaców i odświeża serię MacBooków

przeczytasz w 0 min.

Pisaliśmy niedawno o problematycznym iMac Software Update 1.1, który powodował zawieszanie się nowych, aluminiowych komputerów iMac. Przyczyną kłopotów były dostarczone z nim uaktualnione sterowniki do kart graficznych ATI Radeon HD, które okazały się nie być wystarczająco stabilne. Apple informowało, że problem został potwierdzony i obiecało wypuszczenie odpowiedniej poprawki jeszcze w październiku.

Październik minął, a aktualizacja pojawiła się na serwerach Apple na początku listopada. Dla Tigera (10.4) przeznaczona jest iMac Software Update 1.2, natomiast dla Leoparda (10.5) – iMac Software Update 1.3. Można je naturalnie ściągnąć i zainstalować przy pomocy systemowej aplikacji Uaktualnienia.

Jednak to nie koniec newsów od Apple. Koncern postanowił również odświeżyć linię swoich MacBooków. Zrobił to po cichu, bez większego rozgłosu i oddzielnych konferencji – podobnie zresztą, jak kilka miesięcy temu z komputerami Mac Mini.

Poprawione MacBooki są już oparte na nowej platformie Santa Rosa Intela, co oznacza między innymi, że dysponują nieco większą wydajnością grafiki, a to dzięki zintegrowanej GMA X3100.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!