Technologie i Firma

Apple zapewnia - będą nowe komputery dla profesjonalistów

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple planuje odświeżenie linii komputerów Mac Pro (pierwsze od 2013 roku) oraz wprowadzenie nowych komputerów iMac dla profesjonalistów.

Apple chce ponownie wkupić się w łaski biznesmenów i szeroko pojętych profesjonalistów. Amerykański gigant zapowiedział nowy sprzęt do firmy i nie tylko.

Firma Apple ujawniła między innymi, że planuje odświeżenie linii Mac Pro (na które czekamy już od kilku lat), ale na efekty tego przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. I to najpewniej niekrótko, bo premiera kolejnego komputera z tej serii nie jest przewidziana na bieżący rok. Ciekawiej zapowiada się coś innego.

Otóż dowiedzieliśmy się, że Apple planuje wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli komputerów All-in-One iMac przeznaczonych dla profesjonalistów. Na razie nie ujawnia szczegółów, ale zdradza między innymi, że będą to dobrze przemyślane konstrukcje, pozbawione między innymi ekranów dotykowych, którymi „profesjonalni użytkownicy nie są zainteresowani”.

Dobrze brzmi to, czym zdaniem wiceprezesa ds. marketingu Phila Schillera ci użytkownicy są zainteresowani. Mianowicie – „wydajnością, dużą przestrzenią dyskową i możliwościami rozbudowy”. Być może więc inżynierowie i projektanci poszli po rozum do głowy. Trzeba bowiem przyznać, że dziwnie się to czyta, mając w pamięci najnowsze MacBooki Pro z Touch Barami, nie najlepszymi akumulatorami i bez podstawowych portów.

Podobnie jak w przypadku Mac Pro firma Apple nie ujawnia, kiedy należy się spodziewać rynkowego debiutu nowych komputerów iMac dla profesjonalistów. 

Źródło: The Verge, Apple

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  10
  Apple szuka frajerów wśród profesjonalistów, bo jak czytam, ze będzie dużo pamięci na dane i możliwości rozbudowy to już widzę jak za podzespoły u Appla trzeba będzie zapłacić dużo więcej niż za te same podzespoły przeznaczone dla laptopów, czy komputerów stacjonarnych z Windows.
  Zakładam też, że samodzielna rozbudowa będzie celowo utrudniona, co będzie wymuszać skorzystanie z serwisu Appla.

  Zastanawiam się, czy w takim razie dadzą też matowe ekrany, czy wymyślą jakąś bajeczkę na temat tego, że te błyszczące są lepsze do pracy niż matowe.
  • avatar
   drcocaina
   7
   Nowa jakość = nowa cena
   • avatar
    maker
    6
    Mamy te ich komputery dla profesjonalistów w robocie, bebechy z laptopa w pięknej obudowie. W tej cenie to przerost formy nad treścią a kultura pracy tego shitu to jakieś nieporozumienie...
    • avatar
     olszi
     1
     >apple
     >dla profesjonalistów
     wybierz jedno :D
     • avatar
      SirMichael
      0
      apple dla profesjonalistów czyli mac, który ma to co w normalnych PCtach masz w standardzie tylko w applu musisz za to dopłacać.

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login