Internet

Armia Stanów Zjednoczonych przesiądzie się na Vistę

przeczytasz w 1 min.

Do grudnia br. Armia Stanów Zjednoczonych zamierza zainstalować na wszystkich swoich komputerach system operacyjny Windows Vista.

System Windows Vista najprawdopodobniej zawsze będzie postrzegany jako niezbyt udany produkt Microsoftu, nawet pomimo horrendalnie drogiej kampanii reklamowej - gigant z Redmond wydał przecież 300 mln dol. na promocję tego OS-u.

Obecnie często dowiadujemy się czegoś nowego o Windows 7, który ma być o wiele lepszy niż Vista, jednak Armia najwidoczniej nie bierze tego pod uwagę.


Armia Stanów Zjednoczonych będzie korzystać z Visty (Fot.

Prawdopodobnie w październiku odbędzie się premiera "siódemki", a Armia, podobnie jak sporo innych wielkich organizacji, wstrzyma się ze zmianą dotychczasowych systemów na Windows 7. Nie wstrzyma się jednak całkowicie od modernizacji, bo do grudnia należące do niej komputery mają pracować już pod kontrolą Visty.

Armia Stanów Zjednoczonych ma obecnie 744 000 komputerów stacjonarnych, z czego większość korzysta z Windows XP. Aktualnie tylko 13 proc. jej komputerów używa Visty.

Zgodnie z oficjalną informacją prasową, Armia zamierza przesiąść się na Vistę do 31 grudnia br. Wraz z Vistą Armia chce wymienić dotychczas używane pakiety biurowe Microsoft Office. Obecnie połowa należących do Armii komputerów korzysta z Office'a 2003, a druga połowa - z Office'a 2007. Do końca roku wszystkie pecety mają korzystać z wersji 2007.

Jedynie samodzielne systemy uzbrojenia pozostaną takie jak do tej pory. Jeśli o nie chodzi, w najbliższej przyszłości Armia nie planuje żadnych modernizacji.

Zmiana systemów i pakietów biurowych jest tłumaczona potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa podczas używania komputerów z dostępem do internetu, jak również ujednolicenia systemów informacyjnych. Są to kluczowe czynniki, które dotyczą wyboru Visty i Office 2007.

Źródło: Inf. własna, U.S. Army

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  wieć to bedzie armia frajerów;]
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   współczuje.. tej armii;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ciekawe po co mu ta kierownica :P
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     mogę się założyć że jak wymienią xp na viste to i tak nie dołożą ramu ;] armia się stacza jeśli chcą bardziej niezawodny system niech zainstalują linuxa i po sprawie.
     • avatar
      sevae
      0
      A przecież MS namawiał żeby olać Vistę i od razu na 7...
      • avatar
       mgkiler
       0
       Kierownica? No bo gra w NFS. Nie widac?
       Reszta gra w Starcrafta 2 Beta :)
       • avatar
        Terrorek
        0
        Tak naprawde to jest foto klanowe i se sobie graja w battlefielda a ten z kierownica jest tylko ich kierowca :D

        albo beta testerzy ofp2 ;d

        a tak wg to faktycznie współczuje .. vista .. to tak jakby z abramsow przesiadali sie na drewniane taczki wylozone siadem z kijem od mopa zamiast armata
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Vista to dobry system, nawet na siedmioletnim kompie, którego używam działał przyzwoicie i nie wiem dlaczego ludzie tak go krytykują.
         Jak ktoś sobie nie potrafi używać systemu to nie znaczy, że sam system jest zły.