Gry na konsole

Nintendo Switch z kolejną perełką - ARMS (więcej niż) daje radę

przeczytasz w 1 min.

Ósemki przeważają w ocenach gry ARMS, która w połowie tego miesiąca rozgrzeje do czerwoności pierwsze konsole Nintendo Switch. Kawał dobrej bijatyki.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe i Disgea 5 Complete – w ciągu kilku miesięcy obecności na rynku konsola Nintendo Switch otrzymała kilka bardzo udanych produkcji. Wygląda na to, że ARMS będzie kolejną z nich.

„Po rozegraniu ponad 30 godzin w ARMS trudno nie być podekscytowanym. (…) To eksperymentalna bijatyka, która z każdą chwilą daje coraz większą satysfakcję” – czytamy w recenzji serwisu The Daily Dot, który przyznał grze notę 7/10, zaniżającej zresztą średnią, co wiele mówi o jakości tej bijatyki.

ARMS to zupełnie nowa marka. Firma Nintendo postanowiła na swój sposób podejść do tematu bijatyk, stawiając – jak zwykle zresztą – na dostarczenie jak największej dawki czystej rozrywki. W grze równie ważne, co sama walka, jest odpowiednie wybranie ramion o różnych funkcjach pomagających w eliminacji wrogów.

Ci, którzy ocenili ARMS słabo – na przykład USgamer (6/10) czy Destructoid (7/10) – narzekają głównie na małą różnorodność elementów, ale znając Nintendo można mieć pewność, że to będzie się poprawiać praktycznie z miesiąca na miesiąc.

Jak zauważa Nintendo Enthusiast (7,5/10) – „ARMS nie jest hardkorową bijatyką, na jaką niektórzy liczyli. Jeśli jednak liczysz na czystą zabawę z przyjaciółmi lub nieznajomymi, to koniecznie powinieneś sprawdzić tę grę”.

DualShockers, Attack of the Fanboy, Twinfinite, TheSixthAxis, Polygon, Shacknews i Metro GameCentral – wszystkie te redakcje dały ARMS ósemki i zgodnie przyznały, że jest to gra, jakiej wcześniej nie było. Emocjonująca bijatyka z typowym, beztroskim klimatem, jak to na „wielkie N” przystało.

Game Informer (8,3/10) również mógłby się pod tym podpisać, a do tego dodaje, że z każdą rundą zabawa jest coraz lepsza. Niektórzy – jak Hardcore Gamer, God is a Geek, Nintendo Life i GamesRadar+ – dali nawet dziewiątki, uznając ARMS za jeden z najlepszych multiplayerowych tytułów od Nintendo.

Premiera gry ARMS na Nintendo Switch odbędzie się 16 czerwca.

Źródło: Metacritic, Nintendo

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bhaal1982
  2
  Wygląda bardzo ciekawie :) szkoda że nie mam nikogo z Nintendo S. :(
  • avatar
   xchaotic
   0
   Czemu nintendo nie moze po prostu robic gier na wszsytkie platformy za 10PLN.
   Sprzedaliby za 100x tyle i zarobili kasy wiecej.
   A tak musze isc kupic switcha ;)