Chłodzenie

Asetek wprowadza system chłodzenia cieczą dla Core i7

z dnia
 | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor:
4 komentarze Dyskutuj z nami

W dniu dzisiejszym Intel oficjalnie zaprezentował nowe procesory Core i7. Nie są to jednak jednostki należące do najchłodniejszych – TDP tych chipów wynosi całe 130W. W obniżeniu temperatury pracy systemu pomogą rozwiązania do chłodzenia cieczą, przeznaczone dla nowych chipów Intela, które już zaczynają pojawiać się na rynku.

Jeden z pierwszych produktów zaprezentowała firma Asetek, która wprowadziła właśnie do oferty swój nowy system Liquid Cooling dla podstawki LGA 1366. Producent reklamuje system jako łatwy w montażu i obsłudze. Po jego instalacji na procesorze Core i7, temperatura procesora spada przeciętnie o około 7 stopni Celsjusza w stosunku do chłodzenia powietrzem. Całość nie generuje też zbyt dużego hałasu – maksymalnie 30 dB. Chłodzenie Asetek charakteryzuje się czasem ciągłej bezobsługowej pracy na poziomie 50 000 godzin.

Producent nie podał na razie ceny swojego nowego rozwiązania, ale jako że urządzenie należy do kategorii LCLC (Low Cost Liquid Cooling), powinna ona być stosunkowo niska.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  30dB to troche duzo jak na moj gust....
  20dB to jest taka juz gorna granica, cokolwiek powyzej to juz halas.
 • avatar
  Szymon331
  Chłodzenie cieczą jest na pewno efektywniejsze niż powietrzem ale większość liczy też na ciszę (a wręcz całkowitą bezgłośność) chłodzenia. Jeśli wprowadzamy ciecz do obudowy to wymagamy trochę od niej...
 • avatar
  deel77
  Cały cyrk zaczyna się od nowa. Nowy procesor - nowe płyty - nowe bajery. Za kilka miesięcy i tak będzie wiadomo, że dobrych rozwiązań (również w stosunku do ceny) do wyciszania/chłodzenia będzie tylko kilka.