Karty graficzne

ASRock prawdopodobnie wkroczy na rynek kart graficznych

przeczytasz w 1 min.

ASRock to firma, która kojarzy się głównie z płytami głównymi, jednak już od kwietnia to się prawdopodobnie powinno zmienić.

Według informacji części obserwatorów, znana głównie z płyt głównych firma ASRock miałaby w kwietniu 2018 wkroczyć na rynek kart graficznych, opartych głównie na układach AMD (czyli jednak również i od "zielonych"?). Powodem decyzji ma być m.in. fakt coraz większej ilości sprzedawanych płyt głównych służących typowo jako baza do kopania kryptowalut (gdzie karty graficzne są niewątpliwie kluczowe).

Asrock AMD gpu karta graficzna

Dzięki rozszerzeniu asortymentu ASRock ma nadzieję utrzymać równie dobre wyniki finansowe jak w minionym roku. AMD nie dało co prawda przesłanek odnośnie tematu rozszerzenia ilości kontrahentów, ale nie należy wykluczyć że ta plotka się jednak zrealizuje. Wejście ASRocka na rynek kart graficznych na pewno wpłynie na ilość dostarczanych układów graficznych innych producentów, jest też to jakaś szansa na obniżki, gdyż firma znana jest z rozsądnej wyceny.

Asrock GPU AMD płyta główna karta graficzna

Tli się nadzieja, że jak w płytach głównych firma będzie szła trochę "pod prąd" , jak w przypadku Intela i jego blokowania podkręcania CPU bez literki K, co ASrock pozwalał omijać. Czy wkroczenie tajwańskiego producentu polepszy sytuację na rynku kart graficznych, przekonamy się prawdopodobnie już wkrótce. W końcu im większa konkurencja, tym lepiej (w teorii).

Źródło: DigiTimes

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bodziokrak
  4
  Moim zdaniem to tak jakbyś oddał swoje pieniądze na procent do banku (w miarę pewny zysk kilkuprocentowy), albo funduszowi który inwestuje to w akcje (ryzykowne ale bardziej opłacalne), natomiast krypto jest opłacalne ale też bardzo ryzykowne. W takiej poważnej firmie jak asus, musiałyby się zgodzić na coś takiego władze, udziałowcy zarząd itp, na co są raczej marne szanse.
  Można to sprowadzić do tego po co ktokolwiek pracuje, niech każdy założy sobie kopalnię krypto w domu.
  • avatar
   Dudi4Fr
   3
   Nie ma co im się dziwić, wystarczy popatrzyć na ceny grafik na newegg. A nawet przy tych chorych cenach każda nowa dostawa jest sprzedana w kilka godzin, jeśli nie szybciej.

   Ciężkie czasy nadeszły dla graczy PC, grafik nie ma, ram kosztuje fortunę, mocniejsze zasilacze nie są dostępne, jak zdepopularyzuje się kopanie na dyskach i z tym bedzie problem.

   Ciekawe czy plotka o GTX 2080 za 1k+ $ MSRP się sprawdzi :(
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Wczasach DX10 i wczesnego DX11, niektórzy posiadacze Radeonów dokupywali niższe modele GeForce po to by na nich uruchomić sprzętową akcelerację PhysX.
    nVidia szybko wyposażyła sterownik w kod który sztucznie blokował taką akcelerację gdy w systemie została wykryta karta Radeon, oficjalnie, "dla dobra klientów bo akceleracja działała niestabilnie"; niezła ściema.

    AsRock jest wyjątkowy właśnie z tego że nie do końca przejmuje się sztucznymi ograniczeniami sprzętowymi.
    A nich ich poniesie finezja w przypadku kart grafiki, jak kiedyś poniosła PowerColor-a którzy wypuścili na rynek Azjatycki 3-rdzeniowego Radeona HD3850 (wewnętrzny MultiGPU)
    Albo Geinward którzy wypuścili Radeona HD4850 z GDDR5 zamiast GDDR3, z tym że Ci dostali bana od AMD z racji przekroczenia uprawnień bo wyraźnie zmieniło to pozycjonowanie wydajności i ceny HD4850.
    • avatar
     Silver
     2
     Nie sądzę, aby kolejny gracz na rynku załagodził sprawę ów braków. Z drugiej strony kiedy w końcu skończy się ta passa z koparkami to będzie na tylu graczy, że zacznie się realna walka o klienta. Źle im nie życzę, markę lubię i kolejną ich płytę posiadam więc czekam co zaprezentują.
     • avatar
      Sander Cohen
      2
      A tak z innej beczki. Dlaczego w newsie uzyto grafiki Biostar? Przeciez mowa o Asrocku?
      • avatar
       Radical
       -2
       Może mi ktoś wytłumaczyć jedną kwestię apropo kryptowalut? Skoro to taki świetny biznes to po co taki asrock sprzedaje płyty główne do przeznaczone do koparek skoro sami mogli by kopać. Tak samo inni producenci kart. Asus powinien sobie sam kopać bitcoiny na własnych kartach zamiast je sprzedawać.