Gry

Trzy gry z serii Assassin's Creed w produkcji

przeczytasz w 2 min.

Yves Guillemot, prezes Ubisfotu tłumaczy – „Chcemy być pewni, że zespoły tworzące różne iteracje cyklu będą miały wystarczająco dużo czasu”.

Assassin's Creed seria

Assassin’s Creed to jedna z najpopularniejszych, najlepiej ocenianych, ale też najbardziej lubianych serii gier. Nic więc dziwnego, że twórcy próbują z niej wycisnąć tak wiele, jak tylko się da. Zaskakiwać może jednak wypowiedź prezesa firmy Ubisoft, który ujawnił, że jego zespoły pracują aktualnie nad trzema oddzielnymi, zupełnie nowymi grami z asasynami w roli głównej.

Po tym, jak każda kolejna odsłona serii Assassin’s Creed odniosła mniejszy lub większy sukces, firma Ubisoft wykazuje pełną gotowość do podtrzymania tej passy. Zbliżająca się wielkimi krokami produkcja zatytułowana Black Flag ma wnieść sporo świeżości i innowacyjności, dzięki czemu zabawa będzie bardziej atrakcyjna. Jak się jednak okazuje, studia pracują aż nad trzema grami z cyklu Assassin’s Creed. Co więcej, każda z nich ma cechować się swoim własnym stylem rozgrywki.

Yves Guillemot Ubisoft

Yves Guillemot, prezes Ubisfotu tłumaczy – „Chcemy być pewni, że zespoły tworzące różne iteracje cyklu będą miały wystarczająco dużo czasu”. Mówi konkretnie o dwóch lub trzech latach dla każdego tytułu – w tym czasie możliwe ma być podjęcie ryzyka i zmiana koncepcji w trakcie produkcji. Dzięki temu gry mają być „atrakcyjne i świeże”.

Guillemot skupia się szczególnie na tym ostatnim – „To jest dla mnie przepisem: faktyczna możliwość zmiany składników i wdrażania innowacji na bieżąco. Fani chcą otrzymywać nowe produkty regularnie. Naszym zadaniem jest upewnienie się, że zespoły mają wystarczająco dużo mocy, energii i czasu na podjęcie niezbędnych kroków w celu stworzenia gry o wysokiej jakości”.

Nie wiadomo niestety jakie konkretnie trzy tytuły z serii Asssassin’s Creed są aktualnie w produkcji. Czy poza czwartą odsłoną głównej linii, zatytułowaną Black Flag, studia pracują nad piątą i szóstą, czy tez może nad spin-offami typu Brotherhood lub czymś zupełnie nowym. Znając Ubisoft, o tym przekonamy się jednak z pewnością w niedługim czasie.

Na koniec przypomnijmy, że gra Assassin’s Creed IV: Black Flag, której zwiastun znajduje się powyżej,  zadebiutuje na rynku już 29 października bieżącego roku. Platformami docelowymi będą natomiast pecety, konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U oraz nowa generacja – PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: VR-Zone

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DyndaS
  10
  Fabuła może i jest bardzo dobra ale rozgrywka z godziny na godzinę staje się coraz bardziej nudna...
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Robi sie z tego moda na sukces jak z COD'A
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Ja rozumiem, że gra komputerowa to głównie fabuła. Quake 1 dlatego tak długo był popularny bo miał skomplikowaną. Tomb Raider 1 z `96 na pc też stał się legendą przez zawiłości fabuły. Unreal 1 olśnił wszystkich mnogością wątków. Dla kogoś kto odstawia na bok tą dominującą w tym tytule fabułę, bo nie tylko w tym sedno, ta gra to nieziemski kotlet. Goście z Ubisoft serwują od 6 lat to samo. Oczywiście najbardziej widowiskowe momenty to mega skrypty do oglądania bo tak najłatwiej to zrobić.
    • avatar
     CoJaPacze
     3
     A ja nadal nie rozumiem fenomenu tej gry... Po wielu podejściach do każdej części jakoś nigdy nie wciągnęła mnie na dłużej
     • avatar
      Damian_jo
      2
      A ja jestem wręcz przeciwnie - ucieszony z kolejnej części
      O ile AC przeszedłem "zmęczony" ciągłymi skokami wiary i całą historią Altaira - tak AC II + BrotherHood + Revelations wciągnąłem za jednym zamachem - historia Ezia była nie powtarzalna.
      Potem nastała ACIII gdzie niestety masa bugów powodowała że odechciewało się grać - no i te odległości na mapach... nawet koń nie pomagał. Przeszedłem ale ogólna ocena ACIII to pomiędzy trylogią Ezia a Altaira.

      Kupiłem jednak wszystkie 5 części i wiem że kolejną pewnie też kupię.
      • avatar
       arekdbz
       2
       Obawiam się, że nigdy nie dorównają serii Ezia. Klimat był niesamowity, Ezio wymiatał a bractwo assasynów działało prężnie. W AC 3 wszystko to zniknęło. Jeden kulawy assasyn i Conor, któremu to prawdziwego assasyna daleko. Przez całą 3 było mi po prostu smutno. W dodatku sama historia też została zakończona słabo. Obawiam się, że w IV również będzie to zupełnie oderwany od poprzednich części świat. Szkoda, bo zrobili naprawdę dobrą robotę pod względem systemu walki.
       • avatar
        Łukasz9365
        2
        Za dużo!!!
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         Grałem w brotherhooda, revelationa i III przy trójce już mi się zaczynało nudzić. Jeżeli nie wprowadzą nic innowacyjnego to gra się szybko znodzu.
         • avatar
          hideo
          0
          1 i 2 i brotherhood i revelations były w miarę niezłe ale 3 to mistrzostwo jak dla mnie :) znakomita gra! w 3 znacznie poprawiono walkę i sterowanie przez co gra stała się znacznie lepsza a historia Ameryki jest świetnie opowiedziana, czekam na 4
          • avatar
           Konto usunięte
           -1
           W 3G
           • avatar
            Konto usunięte
            -3
            Zapomiales dodac w ACIII i z najlepsza optymalizacja od tylu.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             czyli odgrzewamy :D