Komputery

Asus i Lenovo solidniejsze od Apple

Michał Szukała | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Amerykańska firma RESCUECOM, zajmująca się naprawianiem komputerów, opublikowała rezultaty swoich najnowszych badań. Ich przedmiotem było sprawdzenie, który z producentów produkuje najsolidniejszy sprzęt.

W 2008 roku zwycięzcą rankingu RESCUECOM był Apple. Pierwszy kwartał 2009 ujawnił jednak znacznie mniej optymistyczne wyniki dla kalifornijskiego koncernu. Z nowego badania wynika, że nowym liderem pod względem solidności został Asus. Uzyskał on 972 punkty. Na drugim miejscu znalazł się Lenovo/IBM z wynikiem 348 punktów. Pierwszą trójkę zamyka Apple, który uzyskał 324 punkty. Kolejne miejsca należą do firm: Toshiba (172), Acer (151) oraz HP/Compaq (142).

Źródło: Electronista

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  jak dla mnie apple to kiepska firma robiaca badziew za wysoka cene
 • avatar
  Konto usunięte
  podzielam opinię STALKERA
 • avatar
  19arek93
  Już nie trzepcie bezsensownych komentarzy.
  Może i sam nigdy nie miałem żadnego urządzenia z "logiem owocu", ale bawiłem się chodźby najzwyklejszym Ipodem i muszę powiedzieć że super się to prezentowało. Co do solidności nie mogę się oczywiście wypowiedzieć, ale Asus zajął w tym rankingu dziwnie wysokie miejscie ponieważ zdobył prawie 3x tyle punktów co firmy na miejscu drugim.
 • avatar
  entuzjasta789
  asus przeważnie produkuje solidne produkty więc jakoś mnie to nie dziwi.:P
 • avatar
  szawel
  Miałem i'Maca, iPoda, iPhona jakiś miesiąc tylko. Na dzień dzisiejszy jedynym sprzętem "jabłka" jaki bym kupił (gdybym miał za dużo pieniędzy) jest MacBook. Dlaczego? Ze względu na design, nic innego.
  Od iPhona wolę HTC, od iPoda wolę SanDiska z SDHC.
  Jabłko jest wyraźnie przereklamowane. Nic do ich sprzętu nie mam, ale na boga, nie za te pieniądze.
  Jakoś IBM, Dell i inne firmy potrafią zrobić to taniej. Asusa akurat nie trawię i jest wg. mnie bardzo usterkowy (miałem i często nawiedzały serwis), więc pozostawię jego wygraną bez komentarza.