Monitory

ASUS MB168: 15,6" monitor zasilany przez USB

przeczytasz w 1 min.

Na rynku pojawią się dwa modele z tej serii, które różnią się pomiędzy sobą rozdzielczością wyświetlanego obrazu – 1920x1080 oraz 1366x768 pikseli.

ASUS MB168 monitor wygląd

Firma ASUS zapowiedziała nową serię monitorów oznaczonych symbolami MB168. Charakteryzują się one 15,6-calowymi ekranami, co oznacza, że służyć będą przede wszystkim jako drugi monitor do laptopa. Ważną cechą urządzeń jest to, że zarówno przesył sygnału wideo, jak i zasilanie odbywa się poprzez jeden przewód – USB 3.0.

Monitory ASUS MB168 mają zaledwie 8 mm grubości, a ich waga nie przekracza 800 gramów. Dzięki odpowiednim technologiom i wykorzystaniu podświetlenia typu LED – jak zapewnia producent – zużycie energii udało się zredukować do poziomu 5 W w trybie pracy. Warto dodać także, że urządzenia są kompatybilne również z portami USB 2.0 – wówczas jednak jakość obrazu może ulec pogorszeniu (przede wszystkim zmniejszy się jasność).

Na rynku pojawią się dwa modele z tej serii, które różnią się pomiędzy sobą rozdzielczością wyświetlanego obrazu. Nabywcy będą mieli do dyspozycji Full HD – 1920x1080 pikseli oraz klasyczną rozdzielczość znaną z laptopów – 1366x768 pikseli.

Cena i data premiery pozostają nieznane.

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  orlean
  2
  Nic nowego od pewnego czasu są podobne urządzenia od mniej znanych firm, niektóre modele nawet z wlasnym akumulatorem i portem HDMI. Dzieki temu nie sa ograniczone do laptopow ale moga sluzyc jako monitor podgladowy przy filmowaniu, focus peaking przy foto.. masa zastosowan.

  A tutaj mamy coś ograniczonego przez USB 3.0 i zjadajace baterie laptopa..
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   sugerowana cena? ach to przecież asus, musi być drogie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ciekawe rozwiązanie jestem ciekaw ja w praktyce się będzie sprawowało