Płyty główne

Nowe płyty główne ASUS ROG obsłużą pojemniejsze pamięci RAM

przeczytasz w 1 min.

Producent zapowiada nową funkcję w swoich nadchodzących płytach głównych. Wszak pamięci RAM nigdy nie za dużo.

Firma ASUS przygotowuje się do premiery nowych płyt głównych, a jedną z nowych funkcji ma być obsługą pojemniejszych pamięci RAM. Co wiemy na ten temat?

Nowe płyty mają wykorzystywać specjalnie zaprojektowane banki pamięci, które są zdolne obsłużyć moduły DDR4 RAM o pojemności 32 GB na jeden kanał (do tej pory maksymalną obsługiwaną pojemnością było 16 GB). W kuluarach mówi się, że pojemniejsze moduły już opracowały firmy G.Skill i Zadak.

Co prawda producent jeszcze nie ujawnił szczegółów na temat dostępności takich płyt, ale - według nieoficjalnych przecieków - taką funkcję podobno mają oferować niektóre modele z serii ROG Maximus XI z chipsetem Intel Z390. Czy tak rzeczywiście będzie? Jeszcze nie możemy potwierdzić tych informacji.

Źródło: ASUS ROG

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  3
  4 rankowe memorki nic specjalnego :)
  • avatar
   xxx.514
   1
   Tak w ogóle poza obróbką zdjęć czy dźwięku - czyli zastosowania raczej pół i pełno profesjonalne - do czego byłyby potrzebne płyty i moduły pamięciowe takich konstrukcji?
   • avatar
    Aquagen
    0
    Jeżeli ma to dotyczyć jedynie platformy Z390 to nie jest to jakoś bardzo wstrząsająca wiadomość, ponieważ Core i9-9900K prawie na pewno będzie obsługiwał tylko 64GiB pamięci, więc za pomocą dwóch takich modułów wyczerpią limit.

    Dużo ciekawiej byłoby, gdyby zapowiedzieli wsparcie modułów dual rank 32GiB UDIMM dla obecnych płyt z chipsetem X399, co pozwalałoby uzyskać (pod Threadripperem 2) łącznie 256 GiB pamięci.
    Tuż za rogiem czają się przecież takie moduły od Samsunga:
    ECC UDIMM M391A4G43MB1-CTD oraz odpowiednik bez korekcji błędów M378A4G43MB1-CTD.