Komputery

Asustek prezentuje kolejne produkty z serii Eee

przeczytasz w 1 min.

W ciągu ostatnich miesięcy na rynku pojawiło się wiele modeli niewielkich notebooków, które szybko zostały ochrzczone mianem netbooków. Są one bardzo mobilne i oferowane w cenach, wynoszących zazwyczaj niewiele powyżej 1000 złotych. Sprawiło to, że użytkownicy bardzo ciepło przyjęli nowy pomysł, a takie urządzenia, jak Asus Eee PC, czy MSI Wind sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Wykorzystując tę popularność, koncern Asustek postanowił rozszerzyć swoją zapoczątkowaną przez netbooki markę Eee o kolejne produkty.

Na początek nazwą tą zostały ochrzczone Eee Box, czyli komputery PC sprzedawane w miniaturowej obudowie, budzącej skojarzenia z Mac Mini. Zaczynają one pojawiać się w sprzedaży w cenie 250 dolarów i więcej, w zależności od konfiguracji.

W najbliższym czasie ma pojawić się również Eee Top, komputer all-in-one, integrujący monitor i komputer w jednej obudowie, podobnie jak iMac. Eee Top jest wyposażony w procesor Intel Atom oraz zintegrowany ekran o przekątnej 16 oraz 19 cali. Ceny tych komputerów mają być bardzo niskie i zaczynać się już od 450 dolarów.

To nie wszystko – według najnowszych wiadomości, Asus planuje również wprowadzenie na rynek serii płytach głównych Asus Eee. Na razie nie są znane ich specyfikacje, ale prawdopodobnie będą to miniaturowe modele, konkurujące z intelowymi platformami Pico-ITX, przeznaczonymi dla procesorów Atom.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!