Peryferia

AVerMedia Live Gamer Portable 2 Plus - grabber do streamowania w 4K

przeczytasz w 1 min.

Gratka dla streamerów, którym zależy na wysokiej jakości transmisji. Urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Streamowanie rozgrywek cieszy się coraz większą popularnością, ale streamerzy często narzekają, że przy korzystaniu z grabbera przechwytywany obraz traci na jakości. Firma AVerMedia postanowiła zaradzić temu problemowi i zaprezentowała przystawkę Live Gamer Portable 2 Plus.

LGP 2 Plus to pierwsze na świecie urządzenie przechwytujące, które nie wymaga potężnego komputera, by użytkownik mógł cieszyć się obrazem jakości 4K. Sprzęt transmituje i nagrywa rozgrywkę w Full HD przy 60 FPS zarówno z PC-ta, jak i konsoli.

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus

Zresztą LGP 2 Plus nie tylko nie potrzebuje zaawansowanego PC-ta do działania, ale komputera w ogóle. Urządzenie odziedziczyło po wcześniejszych grabberach AVerMedii tryb PC-Free, w którym streamer jest w stanie nagrywać materiał bezpośrednio na kartę microSD. Warto też wspomnieć, że LGP 2 Plus działa bez instalowania dodatkowych sterowników.

AverMedia Live Gamer Portable 2 Plus

AVerMedia odświeżyła za to zaawansowane oprogramowanie RECentral (obecnie w wersji 4.0), dzięki któremu użytkownik może m.in. dodać do streamowanego materiału chat dla fanów, zmienić tło lub wprowadzić inne interaktywne elementy. Teraz oprogramowanie ma być jeszcze bardziej intuicyjne w obsłudze, by streamer mógł w prosty sposób uatrakcyjnić swój kanał.

Dane techniczne AVerMedia Live Gamer Portable 2 Plus:

 • Interfejs: USB 2.0 (UVC)
 • Wejście: HDMI 2.0
 • Wyjście: HDMI pass-through
 • Wejścia audio: HDMI, 2x 3,5 mm audio
 • Obsługiwane rozdzielczości: 2160p60, 1080p60/50/30, 720p60/50/30, 576p50/25, 480p60/30
 • Oprogramowanie: RECentral 4
 • Wymiary: 147 x 57 x 47 mm

Grabber Live Gamer Portable 2 Plus powinien kosztować około 950 złotych, a jego sprzedaż ruszy na początku października.

Źródło: AVerMedia

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  1
  Raczej do nagrywania 4K,
  bo streamowanie w 4K nie jest obsługiwane przez twitch itp
  • avatar
   Gatts-25
   0
   4k zaraz wbije się w Twitch i inne takie serwisy gdzie będziesz mógł nadawać swoją rozgrywkę gdyż jednak jakość obrazu jakim chcesz pokazać swoim widzom jest jednym z ważniejszych elementów.
   Jednak patrząc na to jak używając funkcji RADEON RE LIVE jestem w szoku ilości GB zapisanych na HDD a daję "tylko" 20Mbits przy jakości transmisji przy FULL HD.
   Czekam na jakiś SSD z 4bitami o pojemności przynajmniej 10Terabajt żeby na tym zapisywać rozgrywkę.
   • avatar
    dolph
    0
    Czy tylko ja mam dość tego spamu na bokach strony z Note8??? Cholera ile razy się kliknie w bok to przenosi do tego syfu.

    Jak to cholerstwo zablokować???