Internet

Babcia wzruszyła Internet i… Google

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
27 komentarzy Dyskutuj z nami

Osoby starsze pamiętają o tym, jak ważna jest kultura osobista. Dobre nawyki przenoszą też do sieci.

„Proszę przetłumacz tę liczbę rzymską mcmxcviii dziękuję” – to zapytanie 86-letniej Brytyjki, May Ashworth wpisane w wyszukiwarkę Google zachwyciło tysiące internautów, a nawet samego giganta. Kultura i uprzejmość – to się ceni.

Dziś jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, by wpisywać w wyszukiwarkę wyłącznie słowa kluczowe – raz, bo tak jest szybciej; dwa, bo zwiększamy szansę na precyzyjne wyniki. To takie bezosobowe. Emerytka tymczasem sądziła, że wpisane w wyszukiwarkę zapytania docierają do siedzącego po drugiej stronie pracownika, który wyszukuje dla niej odpowiedzi. Stąd też jej uprzejme pytanie.

To najprawdopodobniej jedno z najbardziej kulturalnych pytań w historii Google zostało zauważone przez wnuka Brytyjki, który zrobił zdjęcie i udostępnił je na Twitterze. Tam szybko zyskało popularność i zostało udostępnione kilkadziesiąt tysięcy razy. Fotka dotarła też do samego giganta. Jaka była jego reakcja?

Pracownicy brytyjskiego oddziału Google odpisali pani May: „Najdroższa babciu Bena. Mamy nadzieję, że u ciebie wszystko w porządku. W świecie miliardów wyszukiwania, twoje sprawiło, że się uśmiechnęliśmy. Aha, to 1998. Dziękujemy CI”. Globalne Google dopisało: „Droga Babciu, podziękowania nie są konieczne”.

Google May Twitter

W sieci też jest miejsce na odrobinę kultury i uprzejmości. ;-)

Źródło: The Guardian

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  Bardzo pozytywne.

  uczyc się tylko od starszych, bo dzisiejsze gówniaki to niestety dramat...
  21
 • avatar
  Konto usunięte
  Wnuczek pstryknął fotkę i wrzucił na tweeta pomyślał "ale będzie beka" a tu tak trolla załatwili.
  20
 • avatar
  Saviny
  Z jednej strony jest to urocze i rzeczywiście cieszmy się ze ktoś wie co oznacza kultura ... ale z drugiej strony , zakładam że gdyby to zrobił jakiś mężczyzna w wieku okolo 30 lat.... to albo nie zostałby zauważony .. albo zostałby wyśmiany za brak umjiętności dotyczących posługiwaniem sie wyszukiwarką . (mówię o krajach pokroju Wielka Brytania , Niemcy itd. nie chodzi mi o państwa w których trudno o dostęp do internetu, czy też komputerów) . Podsumowywując.... gdyby było to dziecko lub tak jak w artykule starsza osoba ... to rzeczywiście sytuacja byłaby urocza, pozytywna i kulturalna .... natomiast w przypadku osób , szczególnie mężczyzn w wieku ok 30 lat , sytuacja wyglądałaby nieco inaczej . Bo teraz nawet 4-letnie dzieci wiedzą jak korzystać z tabletów itp (możliwe że nawet są młodsze) ,dlatego zakładam że wspomniany wcześniej mężczyzna zostałby wyśmiany jako osoba mniej kompetentna od 4 letniego dziecka w kwestii posługiwania się komputerem. (nie jestem 30-letnim mężczyzną i umiem korzystać z komputerów i internetu.) ... nie jest to hate na osobę która stworzyła artykuł ,wręcz przeciwnie ... uważam że artykuł jest bardzo fajny. Jestem raczej ciekawy ile osób zdawało sobie sprawę z tego co opisałem , po przeczytaniu artykułu.
  7
 • avatar
  Konto usunięte
  Gdyby tak na benchmarku była taka kultura....
  6
 • avatar
  variel
  Aż miło coś takiego przeczytać po wszystkich hejtach :)
  4
 • avatar
  kitamo
  "Osoby starsze pamiętajmy o tym, jak ważna jest kultura osobista. Dobre nawyki przenoszą też do sieci."

  miało być chyba pamiętają.
  3
 • avatar
  mutissj
  Nie lepiej szerzyć nienawiść, zło i raka na internecie?
  2
 • avatar
  Brokulis
  Babcia plusuje u skyneta.. jak co do czego to babcię oszczędzi... a jeszcze pewnie placka jagodowego dostanie....
  1
 • avatar
  Marucins
  Byłem niemal pewien że przemycona zostanie do artykułu myśl wychwalania Google i ich tęczowego serduszka.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie ma cie już o czym pisać?
  -6
 • avatar
  shadowman333
  Jeśli ktoś twierdzi, że powinniśmy uczyć się od starszych, niech wpisze sobie w Google "super partia". Dziękuję.