Gry

Batman: Arkham City 5 razy większe od poprzedniczki

przeczytasz w 1 min.

Gra Batman: Arkham Asylum spotkała się z niesamowicie ciepłym przyjęciem. Okazuje się, że twórcy kontynuacji chcą zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej.

Pierwsza część „nowych” przygód Batmana, która pojawiła się w 2009r. okazała się ogromną niespodzianką i bardzo szybko zyskała uznanie zarówno graczy, jak i recenzentów. Developerzy tytułu – Rocksteady Studios przygotowali grę z niesamowitym klimatem, grywalnością i bardzo ładną grafiką. Teraz, to samo studio pracuje nad kontynuacją zatytułowaną Batman: Arkham City i wszystko wskazuje na to, że ich celem jest pobicie sukcesu poprzedniczki.

„Obszar Arkham City będzie około pięć razy większy niż Arkham Island, ale naszym głównym celem nigdy nie było stworzenie większego świata gry, tylko po to, by taki był. W Batman Arkham Asylum naprawdę skoncentrowaliśmy nasze wysiłki na stworzeniu intensywnej, podgrzanej atmosfery, lokując Batmana w domu wariatów, w którym wita go Joker. W Arkham City, chcemy te założenia wznieść na wyższy poziom, więc stworzyliśmy świat, w którym gracze będą mieli ogromną wolność, ale też poczują bardzo dużą presję wyzwań, którym muszą stawić czoła” – tłumaczy twórca.

Więc będziemy mieli do czynienia z otwartym światem? Otóż nie. W dalszej części wywiadu, przedstawiciel studia mówi, że ich celem nie jest stworzenie otwartego świata typu sandbox. Owszem, gracz sam będzie mógł wybrać gdzie chce w danej chwili się udać (a czekają na nas misje poboczne, bójki i zagadki w poszczególnych uliczkach). Gra jednak podpowiadać będzie jasno i wyraźnie, gdzie aktualnie jesteśmy potrzebni. A więc mamy do czynienia z ograniczoną swobodą. Twórcy uważają bowiem, że całkowite otwarcie świata mogłoby niekorzystnie wpłynąć na klimat produkcji. Cóż, coś w tym jest.

Źródło: eurogamer


 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  mam arkham asylum, ale jeszcze nie grałem, a tutaj kolejna część...
  • avatar
   Player1
   0
   @up: to mam następującą radę - w piątek po szkole/zajęciach/pracy zainstaluj Batmana AA i masz zapewnioną rozrywkę na weekend. Ta gra jest naprawdę tak dobra, jak o niej piszą. Ma świetną oprawę i optymalizację, rewelacyjny klimat, dobre dialogi, dobrych aktorów podkładających głosy a walka z kolejnymi grupami przeciwników sprawia ogromną frajdę. Miód leje się z ekranu.
   Co do kolejnej części przygód gacka, to po tak udanej jedynce każdy będzie chciał zagrać w kontynuację. Ja również.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ukończyłem już 3 razy. Gra wybitna. Jedno z największych zaskoczeń XXI wieku w grach...
    • avatar
     Diwad
     0
     Ja tez czekam na AC. Jedynka byla swietna. Po aktualizacji dodali jeszcze wiecej smaczkow graficznych, wygladala swietnie.
     • avatar
      Szymon331
      0
      Eh, szkoda. Dla mnie otwarty świat to podstawa, tylko wtedy czuję że mam wpływ na to co robię anie to co robię ma wpływ na mnie.

      Nienawidzę być zmuszany do niczego w grach. Szkoda, naprawdę szkoda...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       TRUE TRUE :D