Chłodzenie

be quiet! szykuje nowe wersje coolerów - Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Modele Dark Rock 3 i Dark Rock Pro 3 spotkały się z pozytywnym przyjęciem, ale producent postanowił je jeszcze bardziej dopracować.

be quiet! Dark Rock 3Dark Rock Pro 3 to jedne z ciekawszych coolerów dostępnych na rynku, ale od ich premiery minęło już trochę czasu. Producent postanowił więc opracować ich odświeżone wersje – efekty prac zaprezentowano na targach Consumer Electronics Show 2018.

Modele Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4 na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie do poprzedników (nadal mamy do czynienia z elegancką stylistyką, która została dopracowana w najmniejszych detalach). Producent chwali się jednak większą podstawą i usprawnionym systemem montażu.

be quiet! Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4

Dark Rock 4 wykorzystuje pojedynczy radiator, sześć ciepłowodów i 135-milimetrowy wentylator Silent Wings 3, co podobno wystarczy do schłodzenia układów o współczynniku TDP do 200 W.

be quiet! Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4

W modelu Dark Rock Pro 4 zastosowano dwa wieżowe radiatory i siedem ciepłowodów, a na aktywną część chłodzenia składają się dwa wentylatory – z przodu znalazł się 120-milimetrowy Silent Wings 3, a w środku 135-milimetrowy Silent Wings 3. Producent deklaruje, że cooler poradzi sobie ze schłodzeniem procesorów o TDP do 250 W.

be quiet! Dark Rock 4 i Dark Rock Pro 4

Nowe coolery powinny trafić do sprzedaży w tym lub w następnym kwartale. Ceny jeszcze nie zostały ujawnione, ale nie powinniśmy się spodziewać zbyt niskich kwot.

Źródło: Think Computers, YouTube - Karl - MrTechQc

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  usuniety_c89fe1248fbe
  Poprzedni model Pro mam i szczerze wygląda lepiej od tego planowanego następcy. Jakoś nie podoba mi się ta ilość przetłoczeń, poprzedni, jednolity czarny blok o niebo bardziej atrakcyjny
 • avatar
  Finear
  łatwy sposób montażu to powinien mieć każdy air cooler w standardzie

  ludzie się dziwią dlaczego aio się tak dobrze sprzedaje,
 • avatar
  Dodałem filmik z prezentacji z kanału Karl - MrTechQc (co prawda po francusku, ale widać system montażu)
 • avatar
  Blejd
  Niech dadzą jakies nowe chłodzenia wodne i budy nastepcy Dark Base 900 Pro.
 • avatar
  zakius
  w te deklarowane możliwości to nie ma co wierzyć, mam pure rock slim, deklarowane 120W, wystarcza na styk do i3, a kulturę pracy zachowuje tak do 70% obciążenia procesora
  także dark rock pro będzie w sam raz do lekko kręconych i7k, a nie do centurionów
 • avatar
  mutissj
  tu następny film z tym chłodzeniem:

  https://www.youtube.com/watch?v=ORjFNo3QRDc