• benchmark.pl
 • Gry
 • Beyond Good & Evil 2 powstaje (i będzie powstawać jeszcze jakiś czas)
Gry

Beyond Good & Evil 2 powstaje (i będzie powstawać jeszcze jakiś czas)

przeczytasz w 1 min.

Twórcy nadal są oszczędni jeśli chodzi o szczegóły, ale prawdopodobnie już wkrótce się to zmieni.

Beyond Good & Evil 2

Zwiastuny i zapowiedzi gry Beyond Good & Evil 2 pojawiają się już od ponad pięciu lat. Mimo to wciąż brakuje konkretnych informacji na jej temat. Na dobrą sprawę jedyne co wiemy na pewno to to, że tytuł ten faktycznie jest w produkcji. Być może jednak wkrótce sytuacja ta ulegnie nareszcie zmianie i poznamy konkrety.

Dlaczego Beyond Good & Evil 2 powstaje tak długo? Twórcy tłumaczą: „pod wieloma względami BG&E to niepowtarzalna gra – trafia do wszystkich pokoleń graczy i jest inspiracją do wielu produkcji studia Ubisoft Montpellier. Michel [Ancel, ojciec serii Beyond Good & Evil oraz Rayman – dop.] wraz z ekipą pracuje nad czymś, co przekroczyć ma powszechnie przyjęte granice kontynuacji. To będzie naprawdę zaskakująca, innowacyjna i wyjątkowa gra – naprawdę ambitny projekt”.

Szczegóły na temat Beyond Good & Evil 2 powinniśmy poznać już wkrótce. Tymczasem wspomniany w tekście Michel Ancel zdążył założyć swoje własne studio – Wild Sheep – w którym wraz z 13 projektantami tworzy nową, niezapowiedzianą jeszcze grę. Jak zapewnia jednak – zupełnie nie wpłynie to na proces powstawania „dwójki” tej jednej z najbardziej charakterystycznych produkcji ubiegłej dekady.

Dowiedzieliśmy się również, że przeciąganie projektu miało jeszcze jeden powód. Otóż z racji, że Beyond Good & Evil 2 jest tak ambitnym projektem, wymagało to poczekania na nową generację konsol, czyt. Xbox OnePlayStation 4. No, Ubisoft Montpellier, już są, czekamy.

Źródło: VG247, GameSpot, Eurogamer

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  phillosoff
  7
  Jeśli poziom tej gry dorówna temu (lub przekroczy), co ostatnio pokazał Michel Ancel za sprawą Rayman Origins i Legends to szykuje się murowany przebój.
  • avatar
   DaeL83
   2
   Wielkimi krokami nadchodzi Star Citizen, od dłuższego czasu trwają prace nad "duchowym następcą" Planescape: Torment, a teraz jeszcze Beyond Good and Evil może doczekać się sequela... Odzyskuję wiarę w tę branżę.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ta gra była po prostu magiczna, to jedna z tych artystycznych perełek wszech czasów jak Another World czy Bastion.
    • avatar
     Martines
     -3
     Już dawno przestałem czekać na ten tytuł.
     • avatar
      Dragonik
      0
      Jak na tamte czasy rzeczywiście była fajna i wciągająca.