Ciekawostki

Biedronka też będzie mieć szafy na paczki

przeczytasz w 1 min.

W sklepach sieci Biedronka pojawią się szafy na paczki duńskiej firmy Swipbox. Oznacza to, że już wkrótce także w dyskoncie będzie można odebrać zakupy ze sklepu internetowego – tak jak w kioskach Ruchu, na stacjach Orlenu i przede wszystkim Paczkomatach InPostu.

Dobrze, że Biedronka jest tak blisko? Dla tych, którym spodobała się idea paczkomatów Inpost na pewno. Jedna z największych sieci dyskontów w naszym kraju zamierza wystartować z podobną usługą. Innymi słowy: produkty zamówione w sklepach internetowych będzie można odbierać w supermarketach.

Osoby coraz chętniej korzystają z opcji dostawy do danego punktu – nic w tym dziwnego, bo po prostu tak jest taniej, a do tego nie trzeba być w domu w godzinach pracy kuriera (i można coś załatwić po drodze). Oczywiście ma to sens tylko wtedy, gdy taki punkt jest w pobliżu, ale to coraz mniejszy problem.

Już teraz sklepy oferują dowóz do Paczkomatów InPostu, do Żabek, do kiosków Ruchu czy na stacje Orlenu, a wkrótce pojawi się możliwość odebrania towaru w Biedronkach, w których staną szafy na paczki duńskiego, prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa Swipbox.

Jak podaje Rzeczpospolita, pierwszy etap będzie polegał na wyposażeniu sklepów (głównie na Śląsku) w 300 urządzeń z przynajmniej 17 skrytkami (zaznaczmy w tym miejscu, że InPost ma aktualnie 10 razy więcej Paczkomatów). Zainteresowanie współpracą jest podobno niemałe i na taki pomysł otwierają się między innymi DHL, DPD, GLS, UPS, FedEx i Ruch. 

Źródło: Rzeczpospolita. Foto: Myriams-Fotos/Pixabay (CC0)

 

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blejd
  3
  Fajnie do Biedry mam jakies 500m w lini prostej :D
  • avatar
   putout
   3
   i dobrze. najgorsi są kurierzy z PP bo ci zazwyczaj tylko zostawiają awizo i i tak trzbea iśc na poczte.
   • avatar
    Gatts-25
    2
    Konkurencji nigdy za wiele dlatego cieszy fakt ,że i Biedronka w coś takie wchodzi.
    • avatar
     drcocaina
     1
     Jeśli ceny będą porównywalne z InPost to świetnie bo już mam dosyć SMS-ów o prośbę o przekierowanie paczki bo w moim rejonie są przepełnione. Chwalić InPost tylko szkoda, że przerosło ich i paczkomaty się nie rozrastają.
     • avatar
      pablo11
      1
      Paczkomaty to jeden z lepszych wynalazków dla osób pracujących. U mnie Inpost powstał właśnie przy biedronce. Ale to i tak mnie cieszy, bo jeszcze pół roku najblizszy był 40km dalej, ale i tak wolałem przy okazji odebrać niż czekać na kuriera.
      • avatar
       carbo888
       -2
       na "wiochach" to może mieć powodzenie ale w mieście nie za bardzo, już teraz mam bliżej dwa paczkomaty niż biedronkę
       • avatar
        kropak
        0
        Gorzej jak ktoś zapomni do jakiego paczkomatu ma jechać po paczkę :D tyle się ich narobi.
        • avatar
         baca130
         0
         Pamiętam jak raz musiałem siłować się z paczkomatem żeby wyciągnąć paczkę, była tak idealnie wciśnięta a przy brzegu było małe zwężenie, które blokowało. Dobrze, że dało się jakoś karton lekko zgnieć i nie był z jakiś twardych materiałów.