Ciekawostki

Rosjanie odcięci od kryptowalut. Największa giełda wprowadza druzgocące sankcje

przeczytasz w 1 min.

Rosjanie zostaną odcięci od kryptowalut? Bardzo możliwe! Binance, czyli największa giełda kryptowalut na świecie, już wprowadziła dotkliwe ograniczenia dla rosyjskich użytkowników. Decyzja ma mieć związek z sankcjami nałożonymi na agresora.

Atak Rosji na Ukrainę spotkał się ze sprzeciwem zachodnich krajów, czego efektem są ogromne sankcje nałożone na agresora. W najnowszym pakiecie Unii Europejskiej wprowadzono ograniczenia związane z obrotem kryptowalutami.

Ograniczenia wprowadził już Binance, czyli największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu.

Binance odcina rosyjskich użytkowników od handlu kryptowalutmi

Giełda zdecydowała się ograniczyć usługi dla obywateli Rosji, osób fizycznych zamieszkujących Rosję oraz podmiotów prawnych z siedzibą w Rosji, które posiadają kryptowaluty o wartości przekraczającej 10 000 euro.

Takowe konta będą oferować wyłącznie możliwość wypłacania środków. Nie będzie można na nich korzystać z handlu i depozytów. Giełda ograniczy także możliwości wpłat środków pieniężnych. Jest też możliwość wycofania się - Binance daje użytkownikom 90 dni na zamknięcie swoich rachunków.

Kryptowaluty

Komu zaszkodzi ograniczenie handlu kryptowalutami?

Wprowadzone ograniczenia mają stanowić negatywne konsekwencje najazdu na Ukrainę i w teorii nałożone sankcje rzeczywiście mogą wpłynąć na rosyjskich obywateli. Warto bowiem zauważyć, że Rosja jest jednym z pięciu największych rynków Binance z około 10 milionami kont (szacuje się, że 50 tysięcy może posiadać środki o wartości przekraczającej 10 000 euro).

Warto jednak zaznaczyć, że ograniczenia dotyczą tylko kont z adresem zarejestrowanym w Rosji. Oznacza to, że rosyjscy obywatele mieszkający poza granicami kraju nie zostaną objęci restrykcjami.

Czy podobne ograniczenia wprowadzą inne giełdy kryptowalut? Tego jeszcze nie wiadomo, ale Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance jest zdania, że podobne ograniczenia jak najbardziej powinny zostać wprowadzone przez inne duże giełdy:

Chociaż wprowadzone środki są potencjalnie restrykcyjne dla zwykłych obywateli Rosji, Binance musi przewodzić branży we wdrażaniu nałożonych sankcji. Uważamy, że wszystkie inne główne giełdy muszą przestrzegać tych samych zasad.

Źródło: Binance, Bloomberg

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  paankracyk
  8
  Uderzy to niestety głównie w zwykłych obywateli. Sprytniejsi i bogatsi i tak będą dalej swobodnie lokowali w krypto kapitał i nim handlowali. Nikogo z nich mi jednak nie żal. Wszystkie sondaże i wiadomości z ostatnich wydarzeń pokazują jak zdemoralizowany to naród. Wincyj takich inicjatyw poproszę.
  • avatar
   kamishi
   5
   Rosja to już inna planeta.
   • avatar
    Tiko83
    1
    Wybić każdego ukraińca do nogi, jebane wszy żydomasonerii!
    • avatar
     Adrianwo
     1
     Zabić Putina!!!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ankieta jest głupia. popieram taki ruch, bo ruskich trzeba ciąć ze wszystkiego, włącznie z grami sieciowymi. ale w jakim stopniu ma to sens?
      przede wszystkim trzeba aby rząd, w szczególności nasz, wprowadził wreszcie jakiekolwiek, podkreślam jakiekolwiek sankcje. bo niestety widzę jedynie kłapanie dziobami, machanie łapami, chwalenie się serdecznością narodu niczym własnym osiągnięciem, jakaś pomoc ukraińcom ale głównie to robienie sobie poparcia przez nadmierne niepotrzebne wyjazdy polskich polityków na Ukrainę.

      a czemu granica polsko białoruska po całości nadal nie jest zamknięta? choćby z powodu niewystarczającą ochronę granicy (formalna nazwa) przez stronę ukraińską? chcą niech jeżdżą przez Ukrainę, w końcu tam jest jedynie pokojowa operacja specjalna.

      A co z ograniczaniem zakupu paliw kopalnych od Rosji? a co z sukcesywnym zwiększaniem tego importu przez ostatnie lata?

      to są prawdziwe sankcje, odcięcie ryja od koryta. a nie jakieś krypto, jakieś apelowanie, jakieś wizyty, jakieś trzymanie się za rączki.
      • avatar
       BariGT
       -1
       Każdy cios w kryptoraka to wygryw dla ludzkości
       • avatar
        Janisz
        -8
        Problemem jest samo krypto, a nie dostęp do takiej czy innej "instytucji" prania brudnej kasy...
        • avatar
         pawluto
         -18
         Skoro ta waluta miałabyć niezależna i pewna , jakim prawem odcinają kogokolwiek ?
         Czyli kryptowaluty jednak są zależne i sterowane...A to ci nowość !
         • avatar
          RAQ73
          0
          i znowu porażająca jakość teksu redaktorzyny Pawełka.. na początek:"Rosjanie odcięci od kryptowalut. " po czym dwa zdania dalej: "Bardzo możliwe!"... totalne dno, wróć do podstawówki dzieciaku
          • avatar
           Tu_Szczecin
           0
           Sankcje to sankcje, ale skutek akurat TYCH może być nieprzewidywalny. Tak jak kurs wszystkich kryptowalut, bo co w ich kontekście znaczy np. 10000 €? Dziś to powiedzmy 20 bitcoinów a za tydzień - 2000. Czyli nie da się dokładnie określić, ile osób tak naprawdę to odczuje.Raczej symboliczny i wirtualny cios.