Oprogramowanie

Bing: miliony na reklamę, a popularność wciąż słaba

z dnia
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
26 komentarzy Dyskutuj z nami

Kiedy stykamy się z amerykańską popkulturą od pewnego czasu można odnieść wrażenie, że Bing jest wszędzie - w internecie, na ulicach, nawet bohaterowie filmów bardzo ochoczo korzystają z wyszukiwarki Microsoftu.

Niestety - dla firmy Steve'a Ballmera - życie to nie film i pomimo olbrzymich nakładów finansowych na reklamę, od kilku miesięcy popularność wyszukiwarki stoi w miejscu. Analizując lipcowe statystyki comScore, łatwo wyczytać, że usługa obecnie cieszy się popularnością rzedu 14,4% ogólnych udziałów w amerykańskim rynku wyszukiwania, a to zapewne i tak znacznie więcej niż na przykład w Europie.
 

Bing
 

Absolutnym liderem rynku jest oczywiście Google, które cieszy się popularnością na poziomie 65,1%. Wielkim sukcesem Yahoo! - upadającego powoli giganta - jest dzielne wciąż utrzymywanie drugiego miejsca. Bing depcze mu po piętach, ale od dłuższego czasu przegonić nie może popularności rzędu 16,1%, która zresztą od czerwca zanotowała nawet niewielki wzrost. Kolejne firmy - AOL czy Ask zajmują już marginalne pozycje z rezultatami na poziomie 3%.

Mimo umiarkowanych wyników i olbrzymich wydatków na reklamę, Microsoft jest spokojny o przyszłość swojej wyszukiwarki. Władze firmy przyznają, że decydując się na wejście na rynek zmonopolizowany przez Google wiedzieli, że to będzie żmudna walka i dają sobie czas.
 

Więcej o nowych rozwiązaniach Microsoft:

Źródło: comScore

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Przynajmniej już wiedzą jak to jest wchodzić na zmonopolizowany rynek :D
 • avatar
  wstrzasmen
  ja używam binga - oczywiście nie zawsze

  bing pokazuje inne wyniki niz google - to jest tak ze tam jest ogromna siec, wiele serwerow, a uzywanie tylko jednej wyszukiwarki sprawia ze poruszamy sie po paru % mozliwej do odkrycia przestrzeni z danymi

  zreszta, wystarczy ze MS powroci do swoich znanych praktyk z przeszlosci i zabuduje okienka Binga wszędzie gdzie się da bez możliwości odinstalowania do Windows8 i już wujek google będzie miał mokro w gaciach
 • avatar
  Sniko
  Używa albo używał ktoś tą wyszukiwarkę? Jak się ma w stosunku do google? Jest daleko w tyle czy w gruncie rzeczy jest całkiem niezła?
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja używałem przez parę dni i muszę powiedzieć, że nie mogłem za jej pomocą nic a nic znaleźć. Nie szuka tego co trzeba. Może teraz ją troszkę poprawili, ale mimo to nie mam zamiaru z niej korzystać.
 • avatar
  Konto usunięte
  Żeby sprawdzić sobie jak bing jest "celny" wpiszcie sobie "nasza klasa".
 • avatar
  Konto usunięte

  Tu porownywarka wyników:
  http://podobne.pl/splitsearch/

  wystarczy wpisac opszukiwana fraze i samemu sie przekonac ktora wyszukiwarka trafniej dla nas znajduje wyniki.

 • avatar
  Konto usunięte
  A ktoś wie może jak ustawić Bing, żeby w pierwszej kolejności wyszukiwał na stronach polskich, a w drugiej na stronach zagranicznych - tak jak działa domyślnie google. Ta głupia wyszukiwarka pozwala albo na jedno albo na drugie.
 • avatar
  Konto usunięte
  ktoś pamięta jeszcze szukacz.pl ? :D
 • avatar
  jeomax.co.uk
  Jakby wyszukiwarka BING w wyniku zapytania "Windows 7" zwracala linki, skad mozna sciagnac darmowa wersje, wowczas jej popularnosc zaraz by wzrosla tak z 5 razy ;-)
 • avatar
  dysan112
  AOL czy Ask to śmietnik co rozwala przeglądarki i na silę próbuje się wcisnąć go.
 • avatar
  Konto usunięte
  Die Bing, die! :)