Oprogramowanie

Bing: miliony na reklamę, a popularność wciąż słaba

przeczytasz w 1 min.

Kiedy stykamy się z amerykańską popkulturą od pewnego czasu można odnieść wrażenie, że Bing jest wszędzie - w internecie, na ulicach, nawet bohaterowie filmów bardzo ochoczo korzystają z wyszukiwarki Microsoftu.

Niestety - dla firmy Steve'a Ballmera - życie to nie film i pomimo olbrzymich nakładów finansowych na reklamę, od kilku miesięcy popularność wyszukiwarki stoi w miejscu. Analizując lipcowe statystyki comScore, łatwo wyczytać, że usługa obecnie cieszy się popularnością rzedu 14,4% ogólnych udziałów w amerykańskim rynku wyszukiwania, a to zapewne i tak znacznie więcej niż na przykład w Europie.
 

Bing
 

Absolutnym liderem rynku jest oczywiście Google, które cieszy się popularnością na poziomie 65,1%. Wielkim sukcesem Yahoo! - upadającego powoli giganta - jest dzielne wciąż utrzymywanie drugiego miejsca. Bing depcze mu po piętach, ale od dłuższego czasu przegonić nie może popularności rzędu 16,1%, która zresztą od czerwca zanotowała nawet niewielki wzrost. Kolejne firmy - AOL czy Ask zajmują już marginalne pozycje z rezultatami na poziomie 3%.

Mimo umiarkowanych wyników i olbrzymich wydatków na reklamę, Microsoft jest spokojny o przyszłość swojej wyszukiwarki. Władze firmy przyznają, że decydując się na wejście na rynek zmonopolizowany przez Google wiedzieli, że to będzie żmudna walka i dają sobie czas.
 

Więcej o nowych rozwiązaniach Microsoft:

Źródło: comScore

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Przynajmniej już wiedzą jak to jest wchodzić na zmonopolizowany rynek :D
  • avatar
   wstrzasmen
   0
   ja używam binga - oczywiście nie zawsze

   bing pokazuje inne wyniki niz google - to jest tak ze tam jest ogromna siec, wiele serwerow, a uzywanie tylko jednej wyszukiwarki sprawia ze poruszamy sie po paru % mozliwej do odkrycia przestrzeni z danymi

   zreszta, wystarczy ze MS powroci do swoich znanych praktyk z przeszlosci i zabuduje okienka Binga wszędzie gdzie się da bez możliwości odinstalowania do Windows8 i już wujek google będzie miał mokro w gaciach
   • avatar
    Sniko
    0
    Używa albo używał ktoś tą wyszukiwarkę? Jak się ma w stosunku do google? Jest daleko w tyle czy w gruncie rzeczy jest całkiem niezła?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja używałem przez parę dni i muszę powiedzieć, że nie mogłem za jej pomocą nic a nic znaleźć. Nie szuka tego co trzeba. Może teraz ją troszkę poprawili, ale mimo to nie mam zamiaru z niej korzystać.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Żeby sprawdzić sobie jak bing jest "celny" wpiszcie sobie "nasza klasa".
      • avatar
       Konto usunięte
       0

       Tu porownywarka wyników:
       http://podobne.pl/splitsearch/

       wystarczy wpisac opszukiwana fraze i samemu sie przekonac ktora wyszukiwarka trafniej dla nas znajduje wyniki.

       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A ktoś wie może jak ustawić Bing, żeby w pierwszej kolejności wyszukiwał na stronach polskich, a w drugiej na stronach zagranicznych - tak jak działa domyślnie google. Ta głupia wyszukiwarka pozwala albo na jedno albo na drugie.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         ktoś pamięta jeszcze szukacz.pl ? :D
         • avatar
          jeomax.co.uk
          0
          Jakby wyszukiwarka BING w wyniku zapytania "Windows 7" zwracala linki, skad mozna sciagnac darmowa wersje, wowczas jej popularnosc zaraz by wzrosla tak z 5 razy ;-)
          • avatar
           dysan112
           0
           AOL czy Ask to śmietnik co rozwala przeglądarki i na silę próbuje się wcisnąć go.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Die Bing, die! :)