Internet

Bing wreszcie zaczyna zarabiać

przeczytasz w 1 min.

W ostatnim kwartale wyszukiwarka dołożyła do przychodów Microsoftu ponad miliard dolarów.

Bing profit

Trochę to trwało (od debiutu minęło już 6 lat), ale wyszukiwarka Microsoft Bing wreszcie zaczęła przynosić zysk. Według danych zawartych w najnowszym raporcie finansowym giganta z Redmond usługa wygenerowała ponad miliard dolarów w kwartale zakończonym 30 września. Przychody zwiększyły się o 29 proc. w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

Powodów, przez które Bing zyskuje popularność, jest kilka. Najważniejszym jest bardzo skuteczna kampania związana z systemem Windows 10 – okazuje się, że za wygenerowanie aż 20 proc. przychodów odpowiadają urządzenia wyposażone właśnie w najnowsze Okienka, których asystent (Cortana) wykorzystuje Bing jako domyślną wyszukiwarkę.

Opłaciły się też trwające od kilku miesięcy działania mające na celu usprawnienie mechanizmu wyszukiwania oraz poprawienie polityki reklamowej, za którą odpowiada obecnie grupa AOL. Pozytywne skutki przyniosła również wielomiesięczna umowa z Yahoo (ale biorąc pod uwagę ostatnie informacje jej przyszłość jest niepewna).

Microsoft zapowiada dalsze rozwijanie usługi Bing i kontynuowanie współpracy z firmami trzecimi.

Źródło: CNET, ZDNet

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Snack3rS7X
  7
  No to nie żaden Bing zaczął zarabiać, tylko wciśnięta na siłę do systemu Cortana
  • avatar
   Sander Cohen
   4
   Do Binga obecnie juz nic nie mam. Radzi sobie swietnie i uzywam go czesciej niz Google. I to wcale nie dzieki Cortanie bo sam tez daje rade.
   • avatar
    piterk2006
    -1
    Mnie szlag trafia z internet explorerem bo google sie nie da dodać (galeria dodatków już nie działa), więc jestem zmuszony do domyślnego binga lub wchodzenia na google.pl za każdym razem jak chcę coś wyszukać - o szukaniu z pasku adresu mogę zapomnieć bo wyniki podawane przez binga są równie "trafne" jak wyszukiwarki duckduckgo czy inne twory tego typu.