Internet

Bing zyskuje popularność i HTML5

przeczytasz w 2 min.

Wyszukiwarka Microsoftu pokonała Yahoo i zajmuje 2 miejsce w Stanach Zjednoczonych. W badaniach przeprowadzonych przez agencję Nielsen uwzględniano tylko sytuacje, gdy użytkownicy celowo korzystali z wyszukiwarki.

 Warto przeczytać:
 

Trochę ponad rok temu w sieci pojawiła się nowa wyszukiwarka zaprojektowana przez Microsoft - Bing. Miała być konkurentem dla bardzo popularnego Google oraz Yahoo. Przez kolejne miesiące Bing zdobywał coraz większe udziały na rynku, a na początku bieżącego roku oscylowały one na poziomie 12,5 procenta.

W pierwszej połowie września przeglądarka giganta z Redmond prześcignęła Yahoo. Jej udziały w rynku wynosiły 13,9 procent, przy udziałach Yahoo wynoszących 13,1 procenta. Warto zwrócić uwagę, że w ubiegłym roku Yahoo straciło 2,9 punktów procentowych, podczas gdy Bing w tym samym okresie zyskał 3,2 procenta. Takie wyniki otrzymała agencja sondażowa Nielsen.

Jak na razie pozycja Google jest niezachwiana - gigant z Mountain View posiada około 65 procent udziałów rynkowych.

Wyniki badań uwzględniają jedynie te sytuacje, gdy użytkownik celowo korzystał z wyszukiwarki
(intentional search). Nie uwzględniano sytuacji, gdy wyniki były generowane kontekstowo.

Zanim jednak nałożymy na Bing koronę drugiej przeglądarki na świecie, warto zobaczyć jak wygląda jego popularność w sondażach innych firm. Według badań comScore Yahoo nadal ma sporą przewagę na Bingiem. Podobny wniosek płynie z analizy danych Hitwise.

Sytuacja Yahoo i Bing będzie się jednak na pewno zmieniać i to raczej na korzyść tego drugiego. Niedawno obie firmy nawiązały współpracę, na mocy której wyszukiwanie w Yahoo realizowane jest za pomocą Bing (dotyczy to przede wszystkim USA i Kanady), a Microsoft uzyskał dostęp do technologii Yahoo. Gdyby doszło do trwałego połączenia się Yahoo i Bing, powstała firma ma szansę na zawładnięcie nawet 30 procentami rynku wyszukiwarek. A to dobry punkt wyjściowy do dalszej ekspansji.

Microsoft liczy także na wzrost popularności Bing dzięki nowej wersji wyszukiwarki w pełni wykorzystującej technologię HTML5. Na premierze Internet Explorer 9 mogliśmy zobaczyć zapowiedź tego co nas czeka. Nowy Bing ma oferować nie tylko animowana stronę główną, ale także rozwijające się wyniki wyszukiwania i wiele innych usprawnień.


Źródło:
searchengineland.com, news.cnet.com

Polecamy artykuły:
Proste Eyefinity - Sapphire Radeon HD 5770 Flex Twoja pamięć podręczna - test 15 pendrive'ówInternetowi terroryści

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  maciek1o3s
  0
  Wg. mnie Bing i Google wyszukują b. podobnie :) Korzystam z google bo jest bardziej kontrastowa.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Korzystałbym z Binga, gdyby nie to, że ma wyszukiwarkę we wszystkich językach tylko nie w polskim. Nie chodzi mi o język samej strony, tylko o to, co wyszukuje.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wg mnie Google wyszukuje dużo lepiej. Może tylko ja mam takie odczucie, zależy to głównie od wyboru słów według których wyszukiwarka ma wyszukać, inni być może bardziej trafiają w mechanizm Binga. Nie podoba mi się za to kopiowanie pomysłów z innych wyszukiwarek, między innymi tło obrazkowe jak w Bing. W Google wygląda to po prostu ohydnie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Te obrazki to i tak "pic na wode". Nie po to odpalam wyszukiwarke aby napalać się na jakieś widoczki. Liczy się rezultat końcowy.