Internet

Bing zyskuje popularność i HTML5

Maciek | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Maciek
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Wyszukiwarka Microsoftu pokonała Yahoo i zajmuje 2 miejsce w Stanach Zjednoczonych. W badaniach przeprowadzonych przez agencję Nielsen uwzględniano tylko sytuacje, gdy użytkownicy celowo korzystali z wyszukiwarki.

  Warto przeczytać:
 

Trochę ponad rok temu w sieci pojawiła się nowa wyszukiwarka zaprojektowana przez Microsoft - Bing. Miała być konkurentem dla bardzo popularnego Google oraz Yahoo. Przez kolejne miesiące Bing zdobywał coraz większe udziały na rynku, a na początku bieżącego roku oscylowały one na poziomie 12,5 procenta.

W pierwszej połowie września przeglądarka giganta z Redmond prześcignęła Yahoo. Jej udziały w rynku wynosiły 13,9 procent, przy udziałach Yahoo wynoszących 13,1 procenta. Warto zwrócić uwagę, że w ubiegłym roku Yahoo straciło 2,9 punktów procentowych, podczas gdy Bing w tym samym okresie zyskał 3,2 procenta. Takie wyniki otrzymała agencja sondażowa Nielsen.

Jak na razie pozycja Google jest niezachwiana - gigant z Mountain View posiada około 65 procent udziałów rynkowych.

Wyniki badań uwzględniają jedynie te sytuacje, gdy użytkownik celowo korzystał z wyszukiwarki
(intentional search). Nie uwzględniano sytuacji, gdy wyniki były generowane kontekstowo.

Zanim jednak nałożymy na Bing koronę drugiej przeglądarki na świecie, warto zobaczyć jak wygląda jego popularność w sondażach innych firm. Według badań comScore Yahoo nadal ma sporą przewagę na Bingiem. Podobny wniosek płynie z analizy danych Hitwise.

Sytuacja Yahoo i Bing będzie się jednak na pewno zmieniać i to raczej na korzyść tego drugiego. Niedawno obie firmy nawiązały współpracę, na mocy której wyszukiwanie w Yahoo realizowane jest za pomocą Bing (dotyczy to przede wszystkim USA i Kanady), a Microsoft uzyskał dostęp do technologii Yahoo. Gdyby doszło do trwałego połączenia się Yahoo i Bing, powstała firma ma szansę na zawładnięcie nawet 30 procentami rynku wyszukiwarek. A to dobry punkt wyjściowy do dalszej ekspansji.

Microsoft liczy także na wzrost popularności Bing dzięki nowej wersji wyszukiwarki w pełni wykorzystującej technologię HTML5. Na premierze Internet Explorer 9 mogliśmy zobaczyć zapowiedź tego co nas czeka. Nowy Bing ma oferować nie tylko animowana stronę główną, ale także rozwijające się wyniki wyszukiwania i wiele innych usprawnień.


Źródło:
searchengineland.com, news.cnet.com

Polecamy artykuły:
Proste Eyefinity - Sapphire Radeon HD 5770 Flex Twoja pamięć podręczna - test 15 pendrive'ów Internetowi terroryści

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  maciek1o3s
  Wg. mnie Bing i Google wyszukują b. podobnie :) Korzystam z google bo jest bardziej kontrastowa.
 • avatar
  Konto usunięte
  Korzystałbym z Binga, gdyby nie to, że ma wyszukiwarkę we wszystkich językach tylko nie w polskim. Nie chodzi mi o język samej strony, tylko o to, co wyszukuje.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wg mnie Google wyszukuje dużo lepiej. Może tylko ja mam takie odczucie, zależy to głównie od wyboru słów według których wyszukiwarka ma wyszukać, inni być może bardziej trafiają w mechanizm Binga. Nie podoba mi się za to kopiowanie pomysłów z innych wyszukiwarek, między innymi tło obrazkowe jak w Bing. W Google wygląda to po prostu ohydnie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Te obrazki to i tak "pic na wode". Nie po to odpalam wyszukiwarke aby napalać się na jakieś widoczki. Liczy się rezultat końcowy.