Ciekawostki

Bitcoin znowu zaczyna rosnąć

przeczytasz w 1 min.

Po kilku gorszych tygodniach bitcoin wreszcie zaczyna zyskiwać na wartości. Przekraczając barierę 8 tysięcy dolarów, osiągnął najwyższą wycenę od dwóch miesięcy.

Pod koniec ubiegłego roku 1 bitcoin był wart prawie 20 tysięcy dolarów i wydawało się, że jego cena będzie już tylko rosnąć. Stało się zupełnie odwrotnie: wartość kryptowaluty szybko malała i w czerwcu spadła nawet poniżej poziomu 6 tysięcy. Od kilku dni ponownie jednak rośnie i przekroczona została już granica 8 tysięcy. 

Dlaczego bitcoin osiągnął najwyższą od dwóch miesięcy wartość? Podstawowym powodem są najprawdopodobniej coraz lepiej wyglądające próby uzyskania licencji na założenie funduszu ETF (exchange-traded fund), który mógłby zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić inwestowanie na rynkach wirtualnych oraz napędzić innowacyjność w sektorze finansów.

Bitcoin 25 lipca

Coraz więcej ważnych amerykańskich graczy interesuje się „wirtualnymi pieniędzmi”, a do tego coraz chętniej na bitcoiny z różnych powodów stawiają Azjaci. Jeżeli wszystko się uda, cena tej popularnej i jednej z najbardziej stabilnych kryptowalut będzie dynamicznie rosnąć. Wiele osób decyduje się więc na zakup teraz, by później drożej sprzedać. 

Oczywiście równie dobrze może się okazać, że nadejdzie kolejny krach, ale mimo wszystko są powody do optymizmu. I mają je nie tylko ci, którzy posiadają bitcoiny, ale wszyscy – wszak kryptowaluty mają spory potencjał.

Źródło: CoinMarketCap, Metro, Independent, Cyrpto Disrupt. Foto: vjkombajn/Pixabay (CC0)

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chong-li
  7
  Mam nadzieje że znowu się nie zaczyna.... i że to już koniec oraz że nie zobaczę cen po 5 czy 6 tysięcy za sztukę za nowego GTX bo jeśli tak to mogą mnie cmoknąć nie muszę grać na Pececie nie będę przepłacać.

  W tej cenie kupiłbym sobie wszystkie konsole które wyjdą czyli PS5 czy kolejnego Xboxa i jeszcze by starczyło na złote kolczyki dla żony.

  To co się działo w tej generacji kart graficznych to żenada po całości,ceny wyglądały jakby inflacja dotknęła cały świat a pieniądz nagle stracił na wartości...

  Jak coś kupować to z głową taką mam zasadę mam nadzieje że ten wzrost to tylko chwilowy i zaraz opadnie bo jak nie to znowu gracze będą w kozim tyłku.

  • avatar
   mutissj
   0
   Dobrze, niech poskupują te pascale do końca, przy najmniej nvidia wyda nowe karty
   • avatar
    Kenjiro
    0
    Obstawiam spadki w nieodległej przyszłości, bo pojawiły się już koparki ASIC dla Ethereum np.:
    https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/91d5sw/innosilicon_ethereum_asic_miner_485_mhs/
    • avatar
     KENJI512
     -1
     Nvidia pewnie wyczekiwała tego momentu... z wydaniem nowej generacji :)