Smartfony

BlackBerry jeszcze walczy - smartfon z 8-rdzeniowym procesorem?

przeczytasz w 1 min.

Miałby on pojawić się we wrześniu, ale i tak ciężko stwierdzić, czy pomoże BlackBerry odbić się od dna.

BlackBerry smartfon z 8-rdzeniowym procesorem przeciek

Smartfony BlackBerry nie cieszą się ostatnio szczególnie dużą popularnością, w związku z czym ich producent nie znajduje się w najlepszej kondycji. Nie planuje on jednak składania broni i cały czas planuje, jak zmienić niekorzystny stan rzeczy.

Pod koniec zeszłego roku pojawiły się doniesienia, iż ratunkiem miałaby być seria tanich smartfonów, które trafić powinny na rynki w Azji. Ich produkcją zająć miałoby się Foxconn, ale wiele osób wątpi, czy jest to droga, dzięki której BlackBerry będzie mogło zyskać. Być może lepszym rozwiązaniem byłoby zatem to, co sugerują ostatnie informacje.

Serwis Pocket-lint powołujący się na swoje źródła twierdzi, iż prócz smartfonów z niższej i średniej półki BlackBerry zajmuje się również przygotowywaniem modelu dla klientów z najgrubszym portfelem, a co za tym idzie, o naprawdę mocnej specyfikacji.

Niestety nie ujawniono wielu informacji na jego temat, ale pierwsze skrzypce miałby grać tutaj 8-rdzeniowy procesor i to nie byle jaki, bo przygotowany przez firmę Qualcomm - konkretnie model Snapdragon MSM8994 z zegarem 2,5 GHz. Pomimo braku informacji na temat pozostałych parametrów podawana jest jednak data premiery smartfona.

Miałby on pojawić się we wrześniu, ale i tak ciężko stwierdzić, czy nawet model z najwyższej półki pozwoli wzbudzić duże zainteresowanie. Wydaje się, że BlackBerry przespało czas, w którym konkurencja posunęła się mocno do przodu.

Źródło: pocket-lint

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  irondick
  4
  Niech dadzą jakiegoś klapkowca z porządnymi parametrami.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Qualcomm podobno nie miał robić 8 rdzeniowych bo to bez sensu
   • avatar
    Q'bot
    0
    Fajnie, gdyby coś wypuścili nowego, chyba ostatni producent gwarantujący jako-taką jakość i niezawodność swoich telefonów...
    • avatar
     QraJr
     0
     BB10 Os z poprawki na poprawkę robi się coraz lepszy. Wprowadzają kolejne udogodnienia który były np w starym BB7. Kwestia czasu i rynek biznesowy znowu podzieli się na pozerów i szpanerów z iphonami i ludzi pracujących z BB.
     • avatar
      kaviter
      0
      Trzymajmy kciuki za ostatniego producenta porządnych telefonów, po utopieniu 7890 dostałem w zastępstwie Galaxy S3 nie chciał bym już nigdy nigdy powtarzać tego traumatycznego doświadczenia