Ciekawostki

Blade Runner 2049 zaczyna zarabiać, film mógł trwać 4 godziny

przeczytasz w 1 min.

Ci, których zachwycił nowy Łowca Androidów, mogą już zacierać ręce. Jest dość materiału na wersję reżyserską filmu Blade Runner 2049.

Blade Runner 2049 to kawał dobrego kina i przykro było słyszeć, że nie przynosi takich przychodów, jakie wydawcy mogliby uznać za satysfakcjonujące. Na szczęście okazuje się, że film zdołał jednak przyciągnąć do kin sporą widownię.

Z najnowszych danych wynika, że kontynuacja majstersztyku Ridleya Scotta dała przychód na poziomie 224 milionów dolarów (przy budżecie w okolicach 150 milionów). To wciąż nie do końca zadowalający zysk, ale może być już tylko lepiej.

Ciekawe, swoją drogą, czy na film wybrałoby się tyle samo osób, gdyby trwał tyle, ile miał trwać według wizji reżysera. Do kin trafił bowiem 163-minutowy materiał, podczas gdy Denis Villeneuve miał w głowie 4-godzinny film. 

Pojawiła się nawet propozycja, by rozbić film na dwie części z kilkunastominutową przerwą w seansie (na rozprostowanie kości i opróżnienie pęcherza) – nie byłby to pierwszy taki przypadek, ale ostatecznie zdecydowano się na skrócenie nowego Blade Runnera. 

Fani mogą tylko mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości ukaże się wersja reżyserska filmu Blade Runner 2049.Pewnie tak się stanie i... ależ będzie oglądania!

Źródło: ScreenRant. Foto: Alcon Entertainment, LLC.

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  14
  IMO bardzo dobry film, choć osobliwy i zdecydowanie nie dla każdego. Wiernie kładzie hołd pierwszej części z 1982-go roku. Moja ocena to mocne 85-90%
  Mam nadzieję na wydanie wersji reżyserskiej, oooj... :)
  • avatar
   R2rr0
   3
   To Potopu i tak by nie przebili, dinozaury pamiętają ;)
   • avatar
    shamoth
    1
    I super jak wypuszczą pełną wersję bo w kinie te 2.5h pykło momentalnie i chciało się więcej.
    • avatar
     KORGAN
     -15
     Ciężko wytrzymać te niecałe 3h a co dopiero 4h? Ten film jest tak samo nudny jak ten z lat 80. Tylko klimat go ratuje.