Gry planszowe

Planszowe Bloodborne hitem na Kickstarterze

przeczytasz w 1 min.

W zaledwie 17 minut udało się zebrać kwotę potrzebną na zrealizowanie projektu pod tytułem Bloodborne: The Board Game.

Bloodborne to świetna gra, a ekipa CMON udowodniła (przy okazji Bloodborne: The Card Game), że uniwersum to ma sporo do zaoferowania nie tylko graczom z padami w dłoniach. Teraz kończy prace nad osadzoną w nim planszówką – Bloodborne: The Board Game – która zdążyła już spotkać się z niezwykle ciepłym przyjęciem (choć trzeba przyznać, że jest ono zrozumiałe).

We wtorek na platformie Kickstarter ruszyła zbiórka na Bloodborne: The Board Game. Studio CMON poprosiło o 200 tysięcy dolarów i otrzymało tę kwotę już po… 17 minutach. W momencie pisania tego newsa licznik wskazuje już około 1,5 miliona dolarów, co wyraźnie pokazuje, że zainteresowanie planszową wersją hitu FromSoftware z PlayStation 4 jest ogromne.

Bloodborne TBG

Nic dziwnego: zabawa zapowiada się bowiem rewelacyjnie. Maksymalnie 4 graczy wcieli się w łowców i będzie eksplorować tereny znane z ekranów (choć naturalnie w nieco inny sposób), natrafiając co jakiś czas na najrozmaitsze bestie i potwory (z którymi walczyć będzie w systemie bazującym na kartach). Pojedyncza sesja pochłonie od 60 do 90 minut, a o sukcesie zadecydują taktyka i podejmowane decyzje.

Ekipa CMON przygotowuje cztery kampanie, a każda z nich złożona będzie z trzech rozdziałów, które mają się od siebie wyraźnie różnić. Czy rzeczywiście będzie tak dobrze, przekonamy się w maju 2020 roku, kiedy to pierwsze egzemplarze Bloodborne: The Board Game dotrą do osób, które wpłaciły (lub wpłacą) minimalną kwotę (90 dolarów w ciągu pierwszych 24 godzin lub 100 dolarów po).

Źródło: CMON, Kickstarter

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Reywen
  0
  Będzie po Polsku?
  • avatar
   silvver
   0
   Skoro Bloodborne to był taki hit to po co im kickstarter na to? :D

   Czyli ta ekipa CMON miała dość kasy, żeby kupić od FromSoftware licencję ale już na samą planszówkę zabrakło?
   Na stronie ich kichstarteru czytamy "This is our 37th Kickstarter" :D
   Zbierali już mln dolarów na inne projekty (wikipedia mówi o $38,112,581), a mimo to potrzebują kolejnego ks? Nie ma to jak przerzucanie większości ryzyka biznesu na graczy - którzy na dodatek walą w ciemno jak leci. I do tego jeszcze takie newsy jak ten, gdzie jest to przedstawiane jako wielki sukces.

   Witaj!

   Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
   Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

   Połącz konto już teraz.

   Zaloguj przez 1Login