Ciekawostki

Bose pozywa Beats - jak zwykle chodzi o patenty

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple ma pecha - tym razem oskarżona o naruszenie patentów została należąca do niej marka.

Beats Bose

Słowa „patenty” i „Apple” występują w jednym zdaniu nadzwyczaj często. I oto nadszedł czas na kolejną taką sprawę. Tym razem poszło o od niedawna należącą do giganta z nadgryzionym jabłkiem w logo markę Beats.

Popularny producent sprzętu grającego – Bose Corporation – pozwał firmę Beats Electronics. Ten pierwszy twierdzi bowiem, że kupiona przez Apple za 3 miliardy dolarów marka bezprawnie wykorzystała opatentowane rozwiązania. Mowa tu o konkretnie o technologii redukcji szumów z otoczenia. Słuchawki Beats Studio naruszają ponoć łącznie co najmniej pięć patentów.

Firma Bose w oficjalnych komunikacie napisała, że jest bardzo niezadowolona z faktu, iż Beats bez skrupułów wykorzystało wyniki 50 lat badań, rozwoju i prac inżynieryjnych nad technologią redukcji hałasu. W obecnym portfolio należącej już do Apple marki znajdują się podobno słuchawki łącznie naruszają „co najmniej 22 przyznane w Stanach Zjednoczonych patenty”.

Czego domaga się Bose? Po pierwsze – wycofania wszystkich pozostałych urządzeń naruszających patenty, po drugie – odszkodowania za sprzedane już egzemplarze, po trzecie – zwrócenia kosztów sądowych i po czwarte – przyznania się do „umyślnego naruszenia patentów”.

Źródło: ZDNET, TechCrunch, PandoDaily

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Antiax
  20
  Wyprodukowanie "Beats'ów" to zaledwie 14$, ten chłam sprzedają potem za grube pieniądze. Jak widzę ludzi z tymi słuchawkami to robi mi się ich szkoda. Cóż w sumie to nie ja wydaje pieniądze na tak badziewny sprzęt.
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Dwa "asy" dzwiekowe hehe... Zamulacze basowe z dziurawa srednica nazywaja sie sluchawkami wycenionymi na 1000 zł. Wypuszczaja co chwile nowe plastiki w pudelku z wydrukowana jakas małpą. Brzmienia te ich chłamy nie znaja i nawet nigdzie nie stoja kolo powaznych sluchawek jak Grado, AudioTechnika, Sennheiser, Staxx.
   • avatar
    RafiXll
    4
    Sennheisery, Razery, SteelSeries itp IPHONE - "to wszystko wyjaśnia" nie musisz nic mówić.
    • avatar
     sid vicious
     3
     Jestem święcie przekonany, że ta bananowa młodzież która uważa beatsy za "dobre słuchawki" nie miała na głowie niczego faktycznie wartego 400zł, a jedynym źródłem jakim to dziadostwo napędzali był fajfony.
     • avatar
      Marucins
      2
      I bardzo dobrze.
      Przyda się Apple stryczek w nos palcem z napisem PATENT.
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       trollizm patentowy trwa. i niech ktoś mi wytłumaczy że prawo patentowe w USA jest dobre, w szczególności prawo do patentowania algorytmów.

       patentowanie algorytmów nie byłoby złe, ale pod żadnym pozorem w formie, w której funkcjonuje to w USA, gdzie patentuje się rozwiązania trywialne, lub od dawna będące w powszechnym użyciu.
       • avatar
        RafiXll
        1
        Nie chodzi o patenty tylko o kasę Bose, firma dobra. Beats firma krzak ze znaczkiem i gównianą jakością dźwięku...
        • avatar
         Konto usunięte
         -5
         Będąc z drugiej strony barykady, tej strony po której jest również Dr.Dre, jestem w stanie stwierdzić iż te słuchawki są naprawdę dobre. Nie mam specjalnych wyrzutów sumienia że za SoloHD zapłaciłem 400zł. Jestem z nich bardzo zadowolony, tym bardziej że miałem już wiele słuchawek - Sennheisery, Razery, SteelSeries itp - używałem też co droższych Pioneer'ów i Reloopów.

         Mam wrażenie że większość haterów Beatsów nigdy nie miało ich na uszach.
         W moim mniemaniu, mają świetny bas, brzmienie którego wymagam od słuchawek za tą cenę - w dodatku świetnie wyciszają. O ile nie będziesz miał obok siebie startującego samolotu, to nic raczej nie usłyszysz :)

         Przy moim iPhonie 5 sprawują się świetnie :)
         • avatar
          adwell
          0
          A ja mam studyjne słuchawki firmy Shure do produkcji muzyki i mogę śmiało założyć się, że biją te bitsy na głowę w jakości i odwzorowaniem dźwięku itd.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Doceniam wszystkie komenty. Po co komentować sprzęt audio zanim się miało okazję się posłuchać. Przykład: solo hd były beznadziejne i naprawdę takie bayery dtx 501 oferowały dużo więcej. Nowe serie słuchawek i solo 2 i studio 2.0 są bardzo zacne, polecam pójść do sklepi i sobie parę kawałków przesłuchać, to samo może być z pigułą. Oczywiście, że cena jest wysoka, ale po co przy każdym towarze komentować cenę. Dla niektórych osób naprawę nie ma to znaczenia czy one kosztują 200 czy 800, podoba się towar go kupują, chodzi o subiektywne odczucia. Jak się umawiasz z dziewczyną to nie rozważasz czy jest tania w utrzymaniu i jaki ma udźwig w łapach. Zajawka to zajawka, opłacalność nie zawsze jest kryteruim.