Technologie i Firma

Imponujący robot-magazynier w akcji

przeczytasz w 1 min.

Oto (zaktualizowany) Handle – robot Boston Dynamics, który znaleźć ma zatrudnienie w magazynie. Spójrzcie jak pracuje, na nowym materiale wideo.

Inżynierowie z Boston Dynamics zaprezentowali robota Handle już w 2017 roku i wytłumaczyli, że łączy on w sobie to, co najlepsze w maszynach z nogami i w tych z kołami. Jego cechy charakterystyczne to: możliwość przenoszenia ciężkich ładunków, olbrzymia zwinność, niemała prędkość maksymalna i pełna stabilność. Przez ten czas zespół rozwijał koncepcję i teraz jest gotowy, by pokazać, że ten robot-magazynier stał się jeszcze bardziej imponujący.

Boston Dynamics - Handle to robot do magazynu

W najnowszej wersji Handle ma chwytak przyssawkowy zamiast dwóch ramion. To bardzo praktyczny robot, który jest w stanie autonomicznie przenosić pudełka w środowisku magazynowym, rozładowując i załadowując palety. Cechuje się przy tym wysoką precyzją i spokojem. Dodajmy, że widoczne na wideo paczki mają po 5 kilogramów, ale trzy razy cięższe również nie robiłyby na maszynie większego wrażenia (jak zapewnia ekipa Boston Dynamics).

Jak widać, dobrze pomyślana konstrukcja sprawia, że robot bez trudu radzi sobie także z układaniem wysokich stosów (nawet do 170 centymetrów, jak czytamy w oficjalnym opisie). Kółka zaś umożliwiają szybkie poruszanie się i manewrowanie. Podkreślmy jeszcze raz, że Handle samodzielnie porusza się po magazynie i lokalizuje palety, wykorzystując do tego zintegrowany system wizyjny. Robi wrażenie, ale czy zdoła się sprzedać? Jak dotąd właśnie to jest największym problemem zespołu z Bostonu.

Źródło: Boston Dynamics, TechCrunch, Engadget. Foto: Boston Dynamics

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Samarytanin
  1
  Dobrze, że się rozwijają, ale na ten moment jest zdecydowanie za wolny. Człowiek przerzuci to 6 razy szybciej, a w tej branży czas to pieniądz.
  • avatar
   rahl_r
   1
   Aby sprawdzić czy się przyjmie trzeba zrobić analizę kosztów i tyle, jeśli robot będzie na dłuższą metę tańszy to sprawa jest prosta.

   P.S. Człowiek może zrobi to kilka razy szybciej(na razie), ale parę lat takiej pracy i kręgosłup a także stawy kolanowe oraz biodrowe do wymiany.

   P.S.2 Podejrzewam, że już na dzień dzisiejszy taka analiza kosztów w krajach rozwiniętych wyjdzie na korzyść robota.
   • avatar
    jacekwr
    0
    Zgadzam się w pełni z przedmówcami. Ale Amazon i tak już ecie-pecie szykuje, bo robot nie choruje, nie strajkuje, nie śpi, nie chodzi do toalety czy na przerwę, itd, itp. Więc tylko torchę podrasować soft i akumulatory, i człowieki znikną z magazynów... Dobrze? Źle? Cholera wie. Inaczej.
    • avatar
     Snake73
     0
     Ciekawe co zrobi robot jak w pudełku nie wytrzyma spód i towar wypadnie.
     • avatar
      bruno1009
      0
      Zauważyliście, że te wszystkie paczki leżą też na palecie? przecież wózek widłowy podjechałby i wystawił całą paletę na zewnątrz w ciągu 20 sekund.. Słabe promo jeżeli nim jest ;)