Smartfony

Brak Galaxy Note 5 w Europie to podobno głównie nasza wina

przeczytasz w 1 min.

Samsung wyjawił powody, przez które Galaxy Note 5 nie trafił na nasz kontynent.

Galaxy Note 5

Galaxy Note 5 to bez wątpienia jedno z najciekawszych urządzeń mobilnych, które nie doczekało się oficjalnego debiutu na naszym kontynencie. Producent nie za bardzo chciał zabierać głos w sprawie tego, dlaczego zdecydowano się na taką politykę, chociaż teraz kwestia ta wydaje się już nieco jaśniejsza.

Ciekawego wywiadu udzielił ostatnio Rory O'Neill, szef europejskiego działu marketingowego Samsunga. Stwierdził on, że mieszkańcy Europy wykorzystują największe ze smartfonów głównie w celach rozrywkowych, do pracy częściej wybierając tablety. Linia Galaxy Note od zawsze dedykowana była raczej dla biznesu i to podobno głównie z tego powodu najnowszy jej przedstawiciel nie zagościł miedzy innymi w Polsce.

„Jeśli spojrzeć na wykorzystanie dużych ekranów w Europie to jest ono zasadniczo odmienne jak w Stanach Zjednoczonych czy Chinach. Z przeprowadzonych badań wynika, że w Europie większość użytkowników wykorzystuje urządzenia z dużymi ekranami głównie w celach rozrywkowych, a nie pod kątem pracy i strony organizacyjnej swojego codziennego funkcjonowania.”

Czy nie jest to zbyt duże uogólnienie? Bardzo ciekawe czy marka Galaxy Note jeszcze na nasz kontynent wróci, gdzie wbrew powyższej wypowiedzi ma wielu sympatyków, którzy cenili poprzednich przedstawicieli serii.

Źródło: androidpit

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naqerpl
  29
  Pffff....
  Przetłumaczę - "Nie sprzedaje się"
  dlaczego ? - cena z "rectum" :*
  • avatar
   Konto usunięte
   19
   Czyli można to zinterpretować tak, że ich "badania" polegały na inwigilacji użytkowników i nie podoba im się, to że nie mogą wyciągnąć od nas ważnych informacji. Jeśli serio tak powiedział przedstawiciel Samsunga, to może sobie narobić tą wypowiedzią sporych kłopotów.
   • avatar
    Marucins
    3
    łaski bez klienci pójdą do konkurencji.
    • avatar
     PoetaX
     2
     Seria Note kojarzy się między innymi z RYSIKIEM, który jest niezwykle pomocny przy niektórych funkcjach, dlatego nigdy nie zdecyduję się na EDGE +. Do Panów z Samsunga - strzelacie sobie w kolano....
     • avatar
      Ruter19
      2
      Nikt tego nie kupował PROSTE ja drut !!! jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że o KASE !!! jedno plastikowe gowno mniej
      • avatar
       kokosnh
       -3
       Niech wrócą do telefonów 4.5-4.7" a serię note na 5.5-6" to się im będą sprzedawać. Obecnie jest po prostu zbyt mała różnica.
       • avatar
        michael85
        0
        Akurat Note 5 nie jest zbyt interesującą pozycją ze względu na brak slodu micro sd i niewymienną baterię. Posiadałem Note 3, aktualnie mam Note 4 i jestem bardzo zadowolony. Kupiłbym Note 5 gdyby był godnym następcą ale nie jest!