Smartfony

Budząca kontrowersje Nokia 2 powinna zadebiutować w listopadzie

przeczytasz w 1 min.

Nokia 2 ma być wyposażona w zaledwie 1 GB pamięci RAM. Nie zapowiada to najbardziej płynnej pracy.

O budżetowych smartfonach nie mówi się najwięcej, ale nie jest tajemnicą, że i one znajdują nabywców. Niestety w przypadku dysponowania skromnym budżetem, znalezienie godnego uwagi modelu bywa trudne. Nowa propozycja z logo Nokia sytuacji raczej nie poprawi.

Pierwsze informacje na temat modelu Nokia 2 pojawiły się już jakiś czas temu. Wydawało się, że zadebiutuje on jeszcze we wrześniu, ale w świetle najnowszych doniesień poczekamy do listopada. Dla wielu osób nie będzie to jednak dużą startą, ponieważ cały czas podtrzymywane są sugestie co do specyfikacji budzącej pewne kontrowersje.

Nokia 2 data premiery

Chodzi przede wszystkim o bardzo skromne zasoby pamięci RAM - 1 GB. To niewiele nawet jak na najniższą półkę cenową. I mało kogo uspokajać powinien fakt, że znajdzie się tutaj czysty system Android. Przypomnieć wystarczy nasze testy Nokii 3testy Nokii 5, gdzie nie przełożyło się to na płynną pracę i to pomimo mocniejszych podzespołów.

Nokia 2 posiadać ma także 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, procesor Qualcomm Snapdragon 212 i 8 GB rozszerzalnej przestrzeni na dane. Optymistycznie brzmieć mogą jedynie sugestie co do sporej pojemności akumulatora. Przy 4000 mAh czas pracy wypadać powinien tu naprawdę dobrze.

Cena smartfona pozostaje zagadką. I tutaj można zapytać, na ile, waszym zdaniem, powinien zostać on wyceniony?

Źródło: phonearena

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kamild1996
  3
  Na takim sprzecie to ja bym nawet apek nie instalowal, tylko dzwonienie, smsy i moze maile...
  • avatar
   topiq
   2
   Taki fon do wciskania starszym lub technicznie mało świadomym ludziom przy abo za 1 lub 3 złociszy. A potem będzie zdziwienie że znów na Nokię psioczą...
   • avatar
    PITUCH1
    2
    50 zeta