Ciekawostki

Buty, dzięki którym naładujesz swój telefon

przeczytasz w 1 min.

Naukowcy z University of Wisconsin i Madison - Tom Krupenkin i J. Ashley Taylor są w trakcie testów swojej nowej technologii, która jak twierdzą, w przyszłości będzie w stanie naładować akumulatory urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety.
 

Mikropłyn, pozwalający na wytworzenie energii kinetycznej
Mikropłyn, pozwalający na wytworzenie energii kinetycznej


Na rynku już od pewnego czasu dostępne są ładowarki słoneczne oraz indukcyjne, lecz są one nieco niewygodne w użytkowaniu. InStep NanoPower działa na bardzo prostej zasadzie - urządzenie zamienia wytworzoną podczas chodzenia energię kinetyczną na elektryczną za pomocą mikropłynu, którego mikrokrople wchodzą w reakcje ze specjalnym podłożem nanostrukturalnym.

Twórcy projektu nie ujawniają szczegółów "przełomowego wynalazku", jednak na łamach „Nature Communications" mówią o możliwości uzyskania prądu o mocy rzędu 20 W, który można użyć do zasilania urządzeń elektrycznych. Jedynym problemem do rozwiązania pozostaje sposób efektywnego przekazania tej energii do urządzeń zewnętrznych.

Zasady działania InStep NanoPower
Funkcje InStep NanoPower


Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wykorzystania go jako hotspotu. Naukowcy w celu komercjalizacji opatentowanej technologii założyli firmę, w ramach której stworzyli prototyp urządzenia.


Więcej ciekawostek:

Źródło: instepnanopower, gizmag

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ciekawe czy to wygodne...
  • avatar
   tanakov
   0
   A potem coś dziwnie pachnie obok ucha;)
   • avatar
    zgf1a
    0
    Dobre gdyby sie sprawdzilo, np na wyprawy gorskie, aku w butach podczas chodzenia sie laduje, wieczorem gdy spimy w namiocie kabelek do buta i tel... Na rano mamy zaladowane aku!

    Co wiecej grzejace wkladki na zime, koniec zamarzajacych palcow! :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Mikrosilniki stirlinga to o wiele lepsza sprawa - chłodno w butach, i w pytę energi.
     • avatar
      gaspar
      0
      http://www.blog.tp.pl/korporacyjny/entry/kalosze_zamiast_%C5%82adowarki hę? orange ma to już od dawna, tylko trochę inaczej, bo zamienia energię cieplną, i to bez żadnej nanotechnologii i innych dupereli
      • avatar
       MatiQ
       0
       WiFi z buta? hahaha uśmiałem się :D
       • avatar
        jewgienij
        0
        "...mikropłynu, którego mikrokrople wchodzą w reakcje ze specjalnym podłożem nanostrukturalnym." Gdyby jeszcze pojawilo sie slowo "inteligentny" musialbym zmienic gacie. Mikroplyn, mikrokropla, mikrobelkot.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Patent..nikt wcześniej nie wpadł na to żeby iść do urzędu. Jak można opatentować idee? Nosz kur... opatentować gotowe rozwiązanie ale idee?
         • avatar
          eryk1310
          0
          powinna byc wtyczka pod usb hehe ztylu buta i se bym chodził i ładowan fona ;)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Posiadam telefon komurkowy Orange Nokia, ktory ładuje poprzez akcesoryjny kabel z gniazda elektrycznego. Uwazam to za wygodne rozwiazanie.