Gry

Caffeine może być mocną konkurencją dla Twitcha

przeczytasz w 1 min.

Caffeine „całkowicie zmieni sposób, w jaki tworzymy, oglądamy, udostępniamy i monetyzujemy treści na żywo” – zapowiadają ci, którzy są odpowiedzialni za rozwój tej platformy. Jakie konkretnie mają być jej mocne strony?

Twitch, ale prostszy, bezpieczniejszy, wygodniejszy, bardziej przyjazny twórcom i widzom oraz bez opóźnień – tak swoją internetową platformę do transmisji z gier widzą jej producenci. Caffeine, bo o niej mowa, jest już oficjalnie dostępna w wersji „pre-release”.

Caffeine nie powstałoby, gdyby nie wsparcie pracujących wcześniej dla Apple Sama Robertsa i Bena Keighrana. – „Odszedłem z Apple, aby stworzyć firmę, która całkowicie zmieni sposób, w jaki tworzymy, oglądamy, udostępniamy i monetyzujemy treści na żywo” – stwierdził ten drugi. – „Zależy nam na tym, by zaoferować twórcom dobre oprogramowanie nadawcze i narzędzia, dzięki którym widzowie odkrywają i cieszą się tworzonymi przez nich treściami”.

Jedną z kluczowych cech platformy ma być jej prostota. Twórcy chwalą się, że wystarczy jedno kliknięcie, by zacząć nadawać i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych programów. Zwracają równocześnie uwagę na wysoką jakość strumieniowanego obrazu, brak opóźnień i środowisko przyjazne budowaniu relacji z widzami. Wreszcie, zapowiadają „lepsze sposoby zarabiania na treściach”, które pojawią się w nadchodzących tygodniach.

W Caffeine nie trzeba niczego konfigurować, a do tego w prosty sposób można udostępniać transmisje na Facebooku i Twitterze. Jeśli chcecie sprawdzić, jak to wygląda w praktyce, wiedzcie, że aktualnie platforma dostępna jest w przeglądarce oraz w aplikacji na iOS.

Źródło: Caffeine

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  2
  Twitch od Apple? :D Nie dziękuję :D tzn. za wszystkie tego rzeczy dziękuję, ale od Apple szczególnie
  • avatar
   Massacrul
   1
   Już była próba Hitbox.tv oraz Beam.pro (obecnie mixer.com) który został kupiony przez Microsoft

   Wątpię aby coś było obecnie w stanie zagrozić Twitchowi, a już na pewno nie jakieś Caffeine od Appla.
   • avatar
    Avantu
    0
    Niestety nikt nie pobije Twitcha, prób takich było wiele. Jedynie Youtube coś tam walczy bo mają dużą bazę użytkowników, ale jednak "content" trochę inny. Było wiele prób chociażby dorównania Twitchowi i nikomu się nie udało - i na pewno nie uda się to nowej platformie bez bazy użytkowników. Microsoft ma swój całkiem niezły, lepszy pod względem jakości i opóźnienia Mixer i co z tego, jak praktycznie nikt z tego nie korzysta.
    • avatar
     Colidace
     0
     Tak jak pisze Avantu prób było już wiele. Hitbox dobrze zaprojektowany utopił się po fuzji i o smashcast nikt już nie pamięta, Youtube ma wszystko technicznie lepsze (bitrate, serwery, timeshift, transcoding4free) ale coż z tego jak adres do streamu jest nieczytelny, strona gaming.youtube.com też źle zaprojektowana, filtr regionu zamiast języka - też do końca nie wiadomo o co chodzi, Mixer - brak filtra języka.
     Być może twitcha ktoś ugryzie ale to jeszcze potrwa, jedyną jego piętą achillesową jest brak transcodingu dla nie posiadających partnerstwa, inni coś tam w tym temacie oferują.
     IMHO dobry serwis stremingowy powinien posiadać:
     - transcoding dla wszystkich
     - prosty adres do streamu
     - dobrze zaprojektowaną stronę i wyszukiwarkę
     - filtr języka
     - ciemny motyw, biały styl (web2.0) wygląda kiczowato

     Moda na beżowe (jasne) kompy, skórki programów i strony na biało są passe, nawet OBS, Discord czy inni raczej starają się iść w stonowane tła. Storny oferujące materiały video wyglądają strasznie na białym tle.