Gry

Caffeine może być mocną konkurencją dla Twitcha

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Caffeine „całkowicie zmieni sposób, w jaki tworzymy, oglądamy, udostępniamy i monetyzujemy treści na żywo” – zapowiadają ci, którzy są odpowiedzialni za rozwój tej platformy. Jakie konkretnie mają być jej mocne strony?

Twitch, ale prostszy, bezpieczniejszy, wygodniejszy, bardziej przyjazny twórcom i widzom oraz bez opóźnień – tak swoją internetową platformę do transmisji z gier widzą jej producenci. Caffeine, bo o niej mowa, jest już oficjalnie dostępna w wersji „pre-release”.

Caffeine nie powstałoby, gdyby nie wsparcie pracujących wcześniej dla Apple Sama Robertsa i Bena Keighrana. – „Odszedłem z Apple, aby stworzyć firmę, która całkowicie zmieni sposób, w jaki tworzymy, oglądamy, udostępniamy i monetyzujemy treści na żywo” – stwierdził ten drugi. – „Zależy nam na tym, by zaoferować twórcom dobre oprogramowanie nadawcze i narzędzia, dzięki którym widzowie odkrywają i cieszą się tworzonymi przez nich treściami”.

Jedną z kluczowych cech platformy ma być jej prostota. Twórcy chwalą się, że wystarczy jedno kliknięcie, by zacząć nadawać i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych programów. Zwracają równocześnie uwagę na wysoką jakość strumieniowanego obrazu, brak opóźnień i środowisko przyjazne budowaniu relacji z widzami. Wreszcie, zapowiadają „lepsze sposoby zarabiania na treściach”, które pojawią się w nadchodzących tygodniach.

W Caffeine nie trzeba niczego konfigurować, a do tego w prosty sposób można udostępniać transmisje na Facebooku i Twitterze. Jeśli chcecie sprawdzić, jak to wygląda w praktyce, wiedzcie, że aktualnie platforma dostępna jest w przeglądarce oraz w aplikacji na iOS.

Źródło: Caffeine

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  Twitch od Apple? :D Nie dziękuję :D tzn. za wszystkie tego rzeczy dziękuję, ale od Apple szczególnie
  2
 • avatar
  Massacrul
  Już była próba Hitbox.tv oraz Beam.pro (obecnie mixer.com) który został kupiony przez Microsoft

  Wątpię aby coś było obecnie w stanie zagrozić Twitchowi, a już na pewno nie jakieś Caffeine od Appla.
  1
 • avatar
  Avantu
  Niestety nikt nie pobije Twitcha, prób takich było wiele. Jedynie Youtube coś tam walczy bo mają dużą bazę użytkowników, ale jednak "content" trochę inny. Było wiele prób chociażby dorównania Twitchowi i nikomu się nie udało - i na pewno nie uda się to nowej platformie bez bazy użytkowników. Microsoft ma swój całkiem niezły, lepszy pod względem jakości i opóźnienia Mixer i co z tego, jak praktycznie nikt z tego nie korzysta.
 • avatar
  Colidace
  Tak jak pisze Avantu prób było już wiele. Hitbox dobrze zaprojektowany utopił się po fuzji i o smashcast nikt już nie pamięta, Youtube ma wszystko technicznie lepsze (bitrate, serwery, timeshift, transcoding4free) ale coż z tego jak adres do streamu jest nieczytelny, strona gaming.youtube.com też źle zaprojektowana, filtr regionu zamiast języka - też do końca nie wiadomo o co chodzi, Mixer - brak filtra języka.
  Być może twitcha ktoś ugryzie ale to jeszcze potrwa, jedyną jego piętą achillesową jest brak transcodingu dla nie posiadających partnerstwa, inni coś tam w tym temacie oferują.
  IMHO dobry serwis stremingowy powinien posiadać:
  - transcoding dla wszystkich
  - prosty adres do streamu
  - dobrze zaprojektowaną stronę i wyszukiwarkę
  - filtr języka
  - ciemny motyw, biały styl (web2.0) wygląda kiczowato

  Moda na beżowe (jasne) kompy, skórki programów i strony na biało są passe, nawet OBS, Discord czy inni raczej starają się iść w stonowane tła. Storny oferujące materiały video wyglądają strasznie na białym tle.