Gry

Call of Duty: WWII jednak ze swastykami, ale…

przeczytasz w 1 min.

...Ale tylko w kampanii fabularnej. Tryb wieloosobowy gry Call of Duty: WWII będzie rządził się swoimi, nowoczesnymi prawami.

Podczas tegorocznego E3 mogliśmy zobaczyć, jak prezentuje się Call of Duty: WWII, a konkretnie zawarty w grze trybie wieloosobowy. Podczas gdy jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych odsłon Call of Duty w ostatnich latach, wiele osób zaniepokoiło kilka elementów, takich jak liczni czarni żołnierze w szeregach III Rzeszy czy brak choćby jednej swastyki w lokalizacjach przedstawiających tereny Reichu właśnie. Odnieśli się do tego sami twórcy.

Otóż okazuje się – jak tłumaczą przedstawiciele Sledgehammer Games – że kampania fabularna w tej strzelaninie będzie poważnie oddzielona od trybu rozgrywki wieloosobowej. I tak, ta pierwsza będzie maksymalnie realistyczna i np. swastyki będą obecne, a dla Państw Osi walczyć będą biali żołnierze. Będzie ona zresztą oparta na autentycznych wydarzeniach. 

W multiplayerze jednak nie będzie przedstawiona historia największego zbrojnego konfliktu w historii ludzkości, lecz każdy gracz będzie reprezentował siebie – stąd też mapy będą wyglądać nieco inaczej, a wirtualni żołnierze będą mogli przywdziewać różne mundury, zachowując swój kolor skóry (i płeć – bo i kobiet na polach bitew nie zabraknie).

Czy takie tłumaczenie do was przemawia czy też nie jesteście w stanie tego zaakceptować? Dajcie znać w sondzie i w komentarzach.

Tymczasem na koniec dodajmy, że Call of Duty: WWII wyląduje na PC, Xbox OnePlayStation 4 jesienią, dokładnie 3 listopada. W kampanii pokierujemy dwoma żołnierzami Aliantów: Ronaldem Danielsem i Robertem Zussmanem, a wśród miejsc akcji znajdziemy Francję, Belgię i Niemcy. Oprócz trybu dla jednego gracza pojawią się liczne formy zabawy wieloosobowej oraz kolejna odsłona trybu Zombie.

Źródło: Eurogamer

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  13
  I tak własnie przemija hype na Cod WWII...
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   A ja muszę przyznać - w przeciwieństwie dla lokalnych malkontentów - że tłumaczenie nie jest najgłupsze. Jest to wiadomy kompromis pomiędzy poprawnością polityczną a rzeczywistością. Jako, że w multi nie odgrywa się żadnych ról ani konkretnych wydarzeń brak nazistowskich oznaczeń wcale nie powinien tak boleć. Jak zależy Ci, aby na multi koniecznie pruć do żołnierzy ze swastykami to lepiej pozostań przy singlu albo Wolfensteinie. Bo raczej nie swastyki są najważniejszym elementem multi, ani też kolor skóry oponenta. Jak w singlu opowiadającym historię wszystko będzie zgodnie z "faktami" to jestem w stanie na to przystać, że multi będzie oddzielone grubszą krechą.
   • avatar
    Kojot321
    3
    Stopniowe przeinaczanie historii, pod batutą liberałów. To jest smutne co się wyprawia. Brak szacunku dla historii i ludzi którzy ją tworzyli...
    • avatar
     rahl_r
     3
     Najbardziej debilne PC pełną gębą. Szkoda słów. Za chwilę z muzeów i filmów historycznych wytną swastyki.
     Nie wiem czy mi się dobrze wydaje, ale PC i SJW to po prostu taka druga komuna, tylko tym razem z zachodu.
     • avatar
      wiktorn86
      2
      Wśród aliantów brakuje tych spod Stalingradu, Kurska i Berlina. No ale, to tylko dwie najważniejsze bitwy II wojny światowej i symbol jej zakończenia, drobnostka.
      • avatar
       kristof080
       1
       Dobra gra sama sie obroni.
       • avatar
        guziel
        1
        hahaha a miałem kupić tą grę ale przez takie akcje ominę ten tytuł dużym łukiem.
        Może BF będzie bardziej historyczny a nie baśniowy jak ten COD.
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         Gry z tej serii najmocniej żyją przed premierą. Po premierze... pffff ... ale kotlet. Po miesiącu już nikt nie kojarzy tytułu.
         • avatar
          Konto usunięte
          1
          Czyli co? Teraz będzie można strzelać do kobiet i dzieci w multi? Ciekawe czy w singlu padnie chociaż słowo "Niemiec", czy też dowiemy się że państwo niemieckie okupowali "Naziści", a Niemcy w ruchu oporu obalali Hitlera...
          • avatar
           projectdarkstar
           1
           Tłumaczenia z marketingowego na ludzki:
           Zrobimy co zrobimy bo tego oczekuje "postępowy" tłum i nie chcemy zebrać bęcek w mediach społecznościowych od rozjuszonych SJW, którzy i tak w tę grę by nie zagrali ale otworzą paszczę i zaczną się drzeć że coś im się nie podoba. A realizm i tam mamy gdzieś, dokładnie tak jak fanów. Aha - kupcie preorder z season passem za 80 GBP.
           • avatar
            bhaal1982
            1
            "Oprócz trybu dla jednego gracza pojawią się liczny formy"
            Poprawcie te liczny :P bo w oczy kuje :D