Smartfony

4 na 5 kupionych w 2013 roku smartfonów miało Androida

przeczytasz w 1 min.

System Google Android deklasuje rywali.

Android sukces

Pierwszy miesiąc tego roku dobiega końca. To czas, w którym grupy badające rynek publikują swoje raporty na temat roku ubiegłego. Pisaliśmy już, że według danych Internation Data Corporation w 2013 sprzedanych zostało ponad miliard smartfonów.

Z raportów Canalys natomiast wynika, że magiczna bariera nie została przekroczona. Możemy w nich jednak przeczytać bardzo interesującą informację – okazuje się, że cztery na pięć kupionych w ubiegłym roku smartfonów miało na pokładzie system Google Android.

Według raportu grupy Canalys w 2013 roku swoich nabywców znalazło 990 milionów smartfonów. Aż 781,2 miliona z nich, co stanowi 78,9 proc. było wyposażone w system Google Android. Dla porównania w roku wcześniejszym udział ten wynosił 68,8 proc. 

Wciąż i wciąż rosnąca popularność Androida sprawia, że na sile traci iOS. Z 19,4 proc. w 2012 roku udział iPhone’ów na rynku smartfonów spadł w 2013 roku do 15,5 proc.

O bardzo dobrym roku może mówić natomiast Microsoft. Jego Windows Phone zainstalowany był na 35,7 milionach smartfonów sprzedanych w ubiegłym roku. Dla porównania w 2012, liczba ta wynosiła tylko 18,8 miliona. W skali procentowej – udział Windows Phone wzrósł z 2,7 do 3,6 proc.

smartfony 2013 udział

Źródło: PhoneArena, NDTV

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Każdy system ma coś czego nie ma drugi i nie można określić który jest najlepszy.
  To co ma android to duża dostępność aplikacji i otwarty system, WP i iOS może są wydajniejsze ale z kolei są zamknięte.
  A ludzi nie obchodzi wydajność tylko właśnie powszechny dostęp do wszystkiego i łatwa obsługa.
  Ale tego akurat nie wiem który system jest najbardziej intuicyjny ale skoro miliard ludzi ogarnia androida to chyba nie jest taki zły.
  • avatar
   jkbrenna
   1
   a co w tym dziwnego, to jak by powiedziec, 70 procent sprzedawanych samochodow ma silnik benzynowy,,Android pokrywa rynek od 240 do 2400 zlotych, Windows dziekujac Noki sie podniosl, a iOS czyms specjalnym jest..,
   Android moze tylko lepszy byc, iOS moze tanszy a Windows zobaczymy..
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "na sile traci iOS. Z 19,4 proc. w 2002 roku" chyba 2012 :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     Czuje się wyjątkowo, że należę to tej mniejszości, która świadomie nie wybrała Androida :)
     Nie znaczy to, że nie podobają mi się niektóre urządzenia - niestety, nie są oferowane z innym systemem i dlatego nie mogę ich wybrać :/
     Być może, w przyszłości ulegnie to zmianie i każdy dostanie PRAWDZIWY wybór.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      To ja też dodam coś od siebie. Posiadam smartfon z WP8 i jestem z niego zadowolony. Miałem też smartfona z Androidem (HTC Sensacje) i nie powiem o nim złego słowa, bo systemowo było ok, czasami powolny czasami lekkie ścinki, ale nie obeszło się bez odblokowania i rootowania (no i pewnie miałbym go do dziś gdyby LCD nie wyzionął ducha :C). Dopiero wtedy ten sprzęt "odżył". Różnica między tymi dwoma systemami jest wielka jakby nie patrzeć. Android ma tą przewagę, że może iść na praktycznie każdym sprzęcie, ale nie zawsze będzie działał sprawnie. Za to WP8 wystarczy 2x1,5GHz i działa płynnie cały czas do tego prostota użytkowania WP8 myślę, że jest na plus.