• benchmark.pl
  • Foto
  • Kolejny krok Canona w świecie galerii foto - tym razem w stronę rodziców
Foto

Kolejny krok Canona w świecie galerii foto - tym razem w stronę rodziców

przeczytasz w 1 min.

Koncern zakupił firmę Lifecake specjalizującą się w galeriach milusińskich

Lifecake a Canon company

Budować renomy w branży fotoCanon nie musi, jest od lat liderem w tej dziedzinie, choć i jego nie omijają problemy rynkowe. Jednak fotografia to nie tylko sprzęt, ale również zdjęcia. A w czasach cyfrowych, również związane z nią przeróżne usługi internetowe, w tym galerie foto. Na tym polu Canon szybko zdobywa doświadczenie, pierwszym krokiem było stworzenie platformy Irista, a teraz europejski oddział firmy zainwestował w zakup Lifecake. Startupu, który zajmuje się tworzeniem aplikacji dla rodziców małych dzieci.

Mówiąc krótko, Lifecake to galeria-serwis społecznościowy, która ma uprzyjemnić współdzielenie się zdjęciami najmłodszych. Koncentruje się na konkretnym typie zdjęć, dzięki czemu użytkownik ma lepszą nad nimi kontrolę, a w przypadku zdjęć dzieci jest to wyjątkowo delikatna sprawa.

Lifecake maszyna czasu galeria
Funkcje galerii w Lifecake są dostosowane do charakteru wrzucanych do niej zdjęć.

Z perspektywy polskiego użytkownika Lifecake musi postarać się przede wszystkim o lokalizację. Na razie można korzystać z wersji angielskiej oraz francuskiej, niemieckiej, hiszpańskiej oraz włoskiej. Mobilną aplikację Lifecake można pobrać dla smartfonów z systemem Android oraz Apple iOS.

Źródło: Canon

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!