• benchmark.pl
  • Foto
  • Canon Powershot G9X Mark II - kompakt z sensorem 1” usprawniony
Foto

Canon Powershot G9X Mark II - kompakt z sensorem 1” usprawniony

przeczytasz w 2 min.

Zmiany w nowej wersji Canon Powershot G9X nie są duże, ale trudno nazwać je wyłącznie kosmetycznymi

Jesienią 2015 roku Canon wzbogacił swoją dość nową podówczas serię kompaktów Powershot GxX o najprostszy w kategorii model Powershot G9X. Teraz debiutuje jego następca Canon Powershot G9X Mark II i… zobaczmy czy wiele się zmieniło.

Szybki rzut oka na obudowę i widzimy, że pod tym względem praktycznie nic się nie zmieniło. Drobna kosmetyczna poprawką podkładki pod kciuk i ryflowania pierścieni do regulacji to w zasadzie wszystko. Opis obiektywu również sugeruje zastosowanie tej samej co wcześniej optyki, czyli zoomu 28-84 mm jasnego na krótkiej ogniskowej (f/2), ale już nie tak jasnego przy 84 mm (f/4,9).

Canon Powershot G9X Mark II

A co mamy wewnątrz? Sensor ma tak jak poprzednio rozmiar 1” i rozdzielczość 20,1 Mpix. Dalej jest na szczęście już ciekawiej.

Mamy nowy procesor obrazu DIGIC 7 (co przekłada się na przykład na szybszy tryb seryjny 8,2 kl/s, AF ma czas reakcji 0,14s) oraz rozbudowane funkcje bezprzewodowe. Oprócz Wi-Fi oraz NFC mamy teraz wsparcie dla Bluetooth Smart - to pierwszy aparat Canona z tą technologią, której celem w tym przypadku jest uproszczenie nawiązywania komunikacji z urządzeniem mobilnym. Ekran tylny ma nadal 3” przekątną i jest dotykowy.

Canon dodał także znaną z modelu Powershot G7X Mark II, technologię Dual Sensing Stabilization, która łączy informacje gromadzone przez żyroskop układu optycznej stabilizacji z danymi rejestrowanymi przez matrycę. Pozwala to zwiększyć skuteczność stabilizacji, w tym przypadku do 3,5 EV.

Canon Powershot G9X Mark II jest najmniejszym z kompaktów wyposażonych w sensor 1”. Jego waga to jedynie 206 gramów, co pozwala traktować go jako w pełni kieszonkowy aparat.

Canon Powershot G9X Mark II zestaw

Premiera Canona G9X to potwierdzenie tezy, że świat kompaktów nie jest już tak dynamicznie rozwijającą się branżą jak jeszcze dwa, trzy, lata temu. Kompakty, nawet jeśli są wyposażone w 1” sensory, ale należą do dolnej półki cenowej, podlegają nieznacznym modyfikacjom. Uzasadniają one wprowadzenie nowych modeli, ale nie trafiają do nich technologie, które są czymś nowym w ofercie danego producenta.

Canon Powershot G9X Mark II trafi do sprzedaży w lutym tego roku. Sugerowana cena wyniesie około 499 euro.

Źródło: Canon

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!