Myszki

Canon stworzył myszkę z wbudowanym kalkulatorem

przeczytasz w 1 min.

Pierwsza myszka komputerowa została stworzona przez Douglasa Engelbarta w 1964 roku. Od tego czasu jednak zmieniło się w niej sporo. Dziś mamy do czynienia z bezprzewodowymi laserowymi myszkami, które na jednym akumulatorze potrafią wytrzymać nawet kilka miesięcy. Wydawałoby się, że nie można wyposażyć myszki w całkowicie nowe funkcjonalności, nic bardziej mylnego.

Inżynierowie z firmy Canon wpadli bowiem na pomysł by wykorzystać niezagospodarowaną przestrzeń myszki umieszczając tam kalkulator. Rozwiązanie na pewno ciekawe i w przypadku laptopów bez pełnej klawiatury numerycznej może sporo pomóc osobom, które skazane są na ciągle obliczenia. Co ważne Canon X Mark I (bo tak nazywa się myszka) to nie tylko wbudowany kalkulator, ale pełnoprawna klawiatura numeryczna, która łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth i może zostać wykorzystana we wszystkich aplikacjach.

Canon X Mark I

Wygląd myszki można ocenić na powyższym zdjęciu bądź filmiku pod koniec newsa. Z relacji osoby, która miała możliwość wzięcia do rąk tego gryzonia, ergonomia nie jest jego najmocniejszą stroną. Myszka jest duża i ciężka, a prócz tego jej ostre zakończenia sprawiają, że na dłuższą metę nie będzie dało się nią długo pracować.

Myszka X Mark I trafi do sprzedaży na przełomie września i października tego roku w cenie 60 dolarów. Za taką kwotę otrzymamy laserową mysz z wbudowanym kalkulatorem i klawiaturą numeryczną łączącą się z pecetem przy pomocy Bluetooth 2.0. Dostępne będą wersje zasilane bateriami bądź panelem słonecznym.
 Więcej o myszkach:

Źródło: Engadget

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Niedługo ktoś wymyśli myszkę z komputerem który ma kartę graficzną, dźwiękową i inne części jakie ma komputer :D
  • avatar
   Sniko
   0
   Dla mnie bardzo trafny pomysł, chyba tylko ta ergonomia skreśla tą mysz bo z samych zdjęć nie wygląda za wygodną
   • avatar
    0
    IMO kalkulator powinien mieć duże knefle (szybciej się takie przyciska), a nie takie "wypierdki" jak w telefonach komórkowych ;D
    • avatar
     Maxdamage
     0
     "Stworzyl" jakby w dzisiejszych czasach bylo to jakies wyzwanie stworzyc taka myche ;)
     • avatar
      Skaza
      0

      Nie chodzi tutaj o wyzwanie, a pomysł na "zagospodarowanie" myszki. Ten nie jest całkiem beznadziejny, zawsze dobrze jest mieć kalkulator pod ręką ;) Teraz pozostaje czekać na inne, podobne wynalazki. Może kiedyś wmontują tam radio, odtwarzacz MP3, czytnik kart, miniaturową lodówkę ? ;) Możliwe, że któreś z wymienionych już było...

      • avatar
       Chiny_X
       0
       a w windzie już nie ma calc. ?
       • avatar
        Kropeczka
        0
        Oj czepiacie się, z aparatami fotograficznymi im nie idzie to szukają swojej niszy ;P
        • avatar
         d14b3l
         0
         Spoko luz tylko trochę od dupy strony napisane - trzeba było od razu od numpada zacząć a z resztą sama funkcjonalność numpada by w zupełności wystarczyła bo kalkulator w myszce to moim zdaniem zupełnie chybiony pomysł - przecież w kompie jest.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          "Canon stworzył myszkę z wbudowanym kalkulatorem" - kurczę, po co ?

          +