• benchmark.pl
 • Gry
 • Carmageddon: Reincarnation - gra powstaje, trwa zbiórka kasy na wersję Linux, Mac OS, Android
Gry

Carmageddon: Reincarnation - gra powstaje, trwa zbiórka kasy na wersję Linux, Mac OS, Android

przeczytasz w 2 min.

Na Kickstarterze twórcy zebrali minimum kasy na wskrzeszenie legendy

Usługa Kickstarter w ostatnich czasach przybiera na popularności i nie chodzi tutaj wyłącznie o różne dziwne oderwane od rzeczywistości projekty, ale także o te bardziej przyziemne jak gry. Teraz za pośrednictwem Kickstarter po nieudanej przygodzie z wydawcą twórcy zbierają pieniądze na grę Carmageddon: Reincarnation.

Pierwsza odsłona gry Carmageddon swoją premierę miała w 1997 roku i wówczas ukazała się na komputerach PC z systemem operacyjnym DOS. Nieco później, aczkolwiek w tym samym roku trafiła również na komputery Macintosh, a także dwa lata później na pierwszą generację konsoli Sony PlayStation, w rok później na Nintendo 64 i w 2001 roku na Game Boy Color.

carmageddon reincarnation kickstarter obrazek gra

Carmageddon jest pierwszą z serii gier brutalnych wyścigów samochodowych oraz innych pojazdów mechanicznych wyprodukowanych przez Stainless Games i wydanych przez Interplay oraz SCi.   

Niedawno twórcy tej niemalże już zapomnianej produkcji wystartowali w ramach usługi Kickstarter, który pozwala na zbieranie dotacji od społeczności. Twórcy Carmageddon najwyraźniej pozazdrościli innym produkcjom, które na Kickstarterze zebrały ogromne sumy pieniędzy.

carmageddon reincarnation kickstarter promocja wpłacający kasa nagroda

Na Kicstarter zamieszczona została więc oferta wskrzeszenia gry pod marką Carmageddon: Reincarnation. Na ten cel twórcy potrzebowali 400 tys dolarów. Kickstarter realizuje takie akcje jedynie w przypadku zebrania określonej sumy pieniędzy.

carmageddon reincarnation kickstarter karty pudełko gry

Twórcy szybko zebrali wymagane 400 tys dolarów i oficjalnie ogłosili, że gra Carmegeddon: Reincarnation powstanie, dziękując jednocześnie wpłacającym. Zbiórka pieniędzy w Kickstarter trwa nadal i zakończy się 6 czerwca o godzinie 23.00. W chwili pisania tego tekstu liczba zgromadzonych funduszy wynosiła 494,589 dolarów.

carmageddon reincarnation oferta wpłacający promocja koszulka

Twórcy zapewniają, że im więcej zgromadzą funduszy tym lepsza będzie gra, zyska więcej różnych elementów i atrakcji. Jeśli twórcy zbiorą 600 tys dolarów powstanie również w pełni natywna wersja gry dla systemów Linux i Mac OS X i być może również na konsole, a także smartfony, tablety i inne urządzenia.

carmageddon reincarnation gadżety promocja

Wpłacać można dowolną kwotę zaczynającą się od jednego dolara, jednak za większe wpłaty czekają liczne nagrody i atrakcje. Osoby wpłacające większe sumy w zależności od wysokości wpłat mogą liczyć na koszulki, dostęp do wersji testowych gry, 4 elektronicznych kopii gry, naklejek, plakatów i innych materiałów promocyjnych.

carmageddon reincarnation kickstarter gra własna twarz

Za wpłatę 15 dolarów każdy wpłacający otrzyma dostęp do gry w usłudze Steam i darmowe wszystkie aktualizacje oraz dodatki jakie ukażą się po jej premierze. Zaś za wpłatę tysiąca lub większej sumy można będzie umieścić swoją osobę w grze - brzmi interesująco. Gra ma trafić na rynek w lutym 2013 roku.

  

 

Zainteresowani wpłatą?
 

Więcej o grze Carmageddon i usłudze Kickstarter:

Źródło: Kickstarter, Wikipedia

Komentarze

45
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  don_balon
  16
  Gdybym mi rząd nie zabierał miesięcznie po 2000zł podatków i składek, to kupiłbym za 1000$ możliwość wstawienia mordy Tuska jako przechodnia. Grałbym w grę 24 godziny na dobę...
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Część druga Carmaggedonu to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, przegrało się w nią laaata. Chętnie bym zagrał w nową odsłonę ale z takim budżetem musieli by być geniuszami by wyszło dobrze.. chociaż kto wie, w końcu to Stainless Games, twórca 2 pierwszych części
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Kiedy zagrałem pierwszy raz w Carmageddon od razu sie zakochałem w tej grze. Czekam z utęsknieniem i nawet jesli powstanie tylko na linuksa to go zainstaluje by tylko cieszyc sie nowym Carmageddon
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Nowy pomysł na biznes - odgrzać kotlet. Jak robi to EA/UBI/inny koncern, to gracze psioczą.... Jak zrobiono to samo z Dukiem, to recenzenci krzyczeli "jak można nic nie zmieniać w starej grze, to staroć z nowymi teksturami. Jak robi to toś inny to "przełom, cudo, wreszcie, super".
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      Ja zaś wstawiłbym mordę kaczyńskiego za serwowanie mi takich oszołomów jak don_balon
      • avatar
       Cacek93
       2
       Fajnie by było zrobić zbiórkę pieniędzy i umieścić w grze wizerunek jakiegoś polityka:D Np. Kaczyńskiego albo Tuska :D
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        Dzięki Carmageddon jako 13 latek zakochałem się w metalu. Wersja ns PSX po włożeniu do odtwarzacza CD zawierała album Fear Factory - Demanufacture.
        • avatar
         1
         Pomysł niezły, ale wolałbym wydanie porządnego softu, który nie tylko emulowałby DOS, Windows 95/98, ale pozwalałby na odpowiednie skalowanie grafiki (nie tylko oryginał i pełny ekran) ale odpowiednie zwielokrotnienie rozmiarów. Np gra która miała rozdzielczość 320x240 by można było powiększyć np 4x do 1280x960. Owszem piksel z gry miałby 4x4 piksele z ekranu, ale dzięki temu można by usiąść w normalnej odległości od ekranu, a nie grać w małym oknie czy też mieć skopane proporcje. DOS box jak na razie nie działa do końca tak jak powinien.
         • avatar
          Marked
          1
          Co ja bym dał za remake NFS: Porsche ehhh...
          • avatar
           Konto usunięte
           -1
           Niech pokażą, że da się robić w pełni zoptymalizowane gry na system Linux to podejrzewam, że na przyszła komunie rodzinki oszczędzą po 500zł na windows dodawany do komputera dla dziecka !!!!!!!!!
           • avatar
            Konto usunięte
            -4
            "kasy", co to podwórko? nie można napisać pieniędzy?
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Oby była tak grywalna, jak ta w którą grałem w 99 roku ;)
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Heh carmageddon - gra z mojego dzieciństwa :D