Gry

CD Projekt RED łączy się z Optimusem

przeczytasz w 1 min.

Decyzje, które nieuchronnie zbliżały się od dnia, w którym marki CD Projekt i Optimus zaczęły pojawiać się w jednym zdaniu, są coraz bliższe realizacji.

CD Projekt RED, twórcy dwóch części gry Wiedźmin, dotychczas na rynku występowali jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jedynie zależna od Optimusa. Teraz dojdzie do połączenia tychże, a co za tym idzie - także do zmiany nazwy Optimusa. Właśnie na CD Projekt RED, ponieważ jak tlumaczą władze warszawskiego CD Projektu, marka ta jest bardziej rozpoznawalna na świecie.

Połączenie i zmiany w nazewnictwie były przewidywane od bardzo długiego czasu, dodatkowo sytuację przyspieszał fakt, iż z nazwą Optimus nie jest kojarzona żadna konkretna działalność kapitałowa. Prezes Adam Kiciński dodatkowo argumentuje sytuację w komunikacie prasowym:

"Obecnie na warszawskiej giełdzie notowana jest spółka holdingowa, w  której nie jest prowadzona żadna działalność operacyjna. Chcemy, aby ta sytuacja się zmieniła. Działalność prowadzona przez CD Projekt Red Sp. z  o.o. jest szczególnie istotna dla grupy, a sam CD Projekt Red, jako producent 'Wiedźmina', jest najbardziej rozpoznawalną spółką z naszej grupy na świecie"

Adam Kiciński prezes CD Projekt Red
 

Więcej o grach:

Źródło: bankier

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gehaes
  0
  od miesiąca kurs optimusa w miarę stabilny w okolicach 7pln. imho podskoczy do 9-10
  • avatar
   SowaSS
   0
   Mam nadzieję, że to wyjdzie na dobre.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Eee chyba trochę przestarzały ten news. Tak na oko o miesiąc.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ej no bez jajec... Na świecie wszyscy znają Optimusa............ z "Transformersów" :)