Gry

CD Projekt RED łączy się z Optimusem

z dnia
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Decyzje, które nieuchronnie zbliżały się od dnia, w którym marki CD Projekt i Optimus zaczęły pojawiać się w jednym zdaniu, są coraz bliższe realizacji.

CD Projekt RED, twórcy dwóch części gry Wiedźmin, dotychczas na rynku występowali jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jedynie zależna od Optimusa. Teraz dojdzie do połączenia tychże, a co za tym idzie - także do zmiany nazwy Optimusa. Właśnie na CD Projekt RED, ponieważ jak tlumaczą władze warszawskiego CD Projektu, marka ta jest bardziej rozpoznawalna na świecie.

Połączenie i zmiany w nazewnictwie były przewidywane od bardzo długiego czasu, dodatkowo sytuację przyspieszał fakt, iż z nazwą Optimus nie jest kojarzona żadna konkretna działalność kapitałowa. Prezes Adam Kiciński dodatkowo argumentuje sytuację w komunikacie prasowym:

"Obecnie na warszawskiej giełdzie notowana jest spółka holdingowa, w  której nie jest prowadzona żadna działalność operacyjna. Chcemy, aby ta sytuacja się zmieniła. Działalność prowadzona przez CD Projekt Red Sp. z  o.o. jest szczególnie istotna dla grupy, a sam CD Projekt Red, jako producent 'Wiedźmina', jest najbardziej rozpoznawalną spółką z naszej grupy na świecie"

Adam Kiciński prezes CD Projekt Red
 

Więcej o grach:

Źródło: bankier

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  od miesiąca kurs optimusa w miarę stabilny w okolicach 7pln. imho podskoczy do 9-10
 • avatar
  Mam nadzieję, że to wyjdzie na dobre.
 • avatar
  Eee chyba trochę przestarzały ten news. Tak na oko o miesiąc.
 • avatar
  Ej no bez jajec... Na świecie wszyscy znają Optimusa............ z "Transformersów" :)