• benchmark.pl
 • Gry
 • Do końca 2021 roku CD Projekt RED ukończy Cyberpunk 2077 i kolejną grę AAA
Gry

Do końca 2021 roku CD Projekt RED ukończy Cyberpunk 2077 i kolejną grę AAA

z dnia 2019-03-20
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
22 komentarze Dyskutuj z nami

Nowy Wiedźmin? Zapewne wielu graczy nie miałoby nic przeciwko temu. Póki co plany CD Projekt RED odnośnie kolejnego projektu pozostają owiane tajemnicą.

Być może nie wszystkie, ale zdecydowana większość sił CD Projekt RED poświęcana jest obecnie Cyberpunk 2077. Najpopularniejszy z polskich producentów gier jakiś czas temu zasugerował, iż ma już w planach kolejną grę AAA. Chociaż jest o niej bardzo cicho, najwyraźniej wszystko układa się tak jak trzeba.

Na obecnym etapie nie możemy liczyć na jakiekolwiek szczegóły, ale strategia CD Projekt pozostaje niezmienna. Do końca 2021 roku na rynku pojawić ma się nie tylko Cyberpunk 2077, ale również kolejna gra AAA.

„Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów.”

Taki komunikat może oznaczać przede wszystkim to, iż niezagrożona przesunięciem jest premiera Cyberpunk 2077 (dokładnej daty nie znamy, cały czas spekuluje się o końcówce tego roku). Prace nad tajemniczym projektem powinny już trwać. Czy będzie nim nowy Wiedźmin? Chociaż pewne jest, że historia Geralta dobiegła końca, wielokrotnie padały już zapewnienia, że samo uniwersum raczej nie zostanie porzucone.

Źródło: cdprojekt

marketplace

Komentarze

22
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mógłby to być jakiś spin-off, ale i coś w rodzaju growego odpowiednika Sezonu Burz (przygody młodego Geralta). Ważne żeby było na tym samym engine co C2077, czyli wyglądało tak jak Wiedźmin 3 przed downgradem (lub lepiej).
  Zaloguj się
 • avatar
  Szczerze watpie zebysmy zobaczyli ta gre w tym roku. Jesli robia cos duzego to musi potrwac, jesli dbaja o jakosc to potrwa 3x dluzej. 2020 wyglada rozsadniej. Niestety gra nie dla mnie nie jestem fanem fps. Fps bez mozliwosci zmiany perspektywy brzmi jak duze ograniczenie i uproszczenie projektu. Argumenty z imersja do mnie nie trafiaja tak samo jak kiedys developerow z bioware ktorzy twierdzili ze twierdza w anthem musi byc w pierwszej osobie, bo doswiadczenie bedzie lepsze. Jak wyszlo kazdy widzial.
  Zaloguj się
 • avatar
  Hmmm.... A gdyby tak komu przyszło do głowy pozwolić CDP zrobić fajną kontynuację... ME? :) Pokazali już, że potrafią zrobić grę z dobrą historią i niezłym systemem walki. :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Trochę długo każą czekać na tego cyberpunka anyway...
  Zaloguj się
  -10
 • avatar
  No to se poczekamy kurła
  Zaloguj się
 • avatar
  Tak naprawdę, to jest to chyba jedyna gra na którą czekam. A, bo po ludziach, którzy zrobili W3 spodziewam się dużo. B, bo to klimaty cyberpunk i sci-fi, czyli najlepsze co może być. C, to co już pokazali pobudziło mój apetyt.
 • avatar
  Już pokazali, że gra graficznie nie będzie jakaś super. Bardziej chodzi o gameplay i fabułę.
 • avatar
  Trochę słabo, do 2021 ta grafika może okazać się przestarzała, Już teraz nie urywa... ;/
  Chociaż do tego czasu wyjdą RTX 3000, dokleją raytracing i może urwie ;)
  Zaloguj się