Gry

CD Projekt zanotowało kolejny rekordowy kwartał

przeczytasz w 1 min.

Wyniki finansowe robią spore wrażenie. CD Projekt rośnie w siłę.

Wiedźmin 3

CD Projekt od dłuższego czasu nie ma większych powodów do zmartwień. Wyniki finansowe systematycznie się poprawiają i również dane z ostatniego kwartału mogą napawać sporym optymizmem.

W trzecim kwartale 2015 roku CD Projekt osiągnęło 113,2 mln złotych przychodów oraz 40,4 mln złotych zysku netto. Biorąc pod uwagę tę drugą wartość jest to najlepszy w ponad 20 letniej historii CD Projekt kwartał - nie licząc tego, w którym premierę miał Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nikt nie ukrywa zresztą, że to właśnie Wiedźmin 3: Dziki Gon jest głównym powodem tak dobrych wyników. Nie bez znaczenia było ciągłe wsparcie produkcji, a także premiera dodatku Serca z Kamienia.

„W trzecim kwartale 2015 roku w ramach segmentu produkcji gier osiągnęliśmy bardzo wysoką rentowność netto na poziomie 45% przychodów ze sprzedaży. Świetne wyniki są pochodną wysokiej jakości naszej produkcji - do dziś Wiedźmin 3 uzyskał ponad 250 nagród, w tym rekordowe 7 Złotych Joysticków - i jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych gier ostatnich lat na świecie. Po okresie bardzo dobrej sprzedaży w minionym letnim kwartale z niecierpliwością czekamy na rozpoczynający się niebawem okres wzmożonej sprzedaży świątecznej.” – Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD PROJEKT

Bardzo optymistycznie wypadła też sprzedaż za pośrednictwem platformy GOG. Przychody z tytułu wpłat do klientów zewnętrznych wyniosły w omawianym okresie 21,0 mln złotych, co względem analogicznego okresu poprzedniego roku stanowi wzrost o 78%. Wszystko to zapewnia spory kapitał na poczet realizacji kolejnych projektów, za które już teraz trzymamy kciuki.

"W odniesieniu do minionego okresu szczególnie cieszy nas rekordowa wartość dodatnich przepływów gotówkowych wypracowanych przez Grupę CD PROJEKT. Zarobione środki pozwolą nam realizować kolejne projekty na jeszcze większą skalę i sięgać po jeszcze więcej." – Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD PROJEKT

Źródło: polygon, cdprojekt

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mixolaj
  27
  Nic dziwnego, Wiedźmin 3 Dziki Gon to bardzo dobra gra.
  • avatar
   mati4176
   21
   Miejmy nadzieję, że cyberpunkt 2077 okaże się co najmniej równie dobry.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Zysk CD Projekt mocno rozminął się z oczekiwaniami

    http://pulsinwestora.pb.pl/4354187,35706,cd-projekt-rozminal-sie-z-oczekiwaniami
    • avatar
     labik
     2
     Pomimo ze nie jestem fanem wiedzmina to gratuluje wielkiego sukcesu CDP :)
     • avatar
      R2rr0
      2
      Brawo. Oby tak dalej.
      • avatar
       Konto usunięte
       -8
       Fatalny artykuł. Zachwalacie ten CDP, a oni zaliczyli PORAŻKĘ, bo liczyli na znacznie większe zyski!
       http://pulsinwestora.pb.pl/4354187,35706,cd-projekt-rozminal-sie-z-oczekiwaniami
       • avatar
        Konto usunięte
        -22
        Ja z kolei uważam, że Wiedźmin 3 jest dosyć przeciętny i ma bardzo mały poziom, jeśli chodzi o hmm... "odgrywalność"? Chodzi mi o to, co na zachodzie nazywa się "replayability". Mimo że przy pierwszym przejściu gra może wydawać się ogromna, to po ukończeniu głównego wątku fabularnego robi się niesamowicie nudna. Odkrywanie wszystkich "znaków zapytania" jest porażką, gdyż po pewnym czasie wszystko jest piekielnie powtarzalne. Zlecenia wiedźmińskie są co prawda ciekawe, ale jest ich zbyt mało. Legendarne miecze od Cracha an Craite są takie legendarne, że nie spotkałem nikogo, kto by ich używał, bo każdy miał wtedy już coś mocniejszego. W dodatku przed walką z Dzikim Gonem w Kaer Morhen dostaje się miecz stalowy, jakby był nam do czegoś przydatny w tej walce. Gwint jest ciekawym pomysłem, ale dla mnie nic atrakcyjnego, zarówno jego, jak i walk na pięści nie ukończyłem nigdy.

        Ogólnie wszystkiego, co zapowiedzieli wcześniej, co miało być w tej grze, było z 10%. W szczególności chamskie ze strony CD Projekt było kłamstwo, jakoby nie było downgrade'u grafiki. Na szczęście się potem do niego przyznali, ale i tak nawet wtedy gadali jakieś bzdury, kiedy próbowali ten downgrade uzasadnić.

        Na dodatek na i7 4820K i GTX780 ta gra jest niemalże niegrywalna na ultra, a na wysokich co minutę można doświadczyć ścin.