Wydarzenia

Targi CeBIT 2013 rozpoczęte - Polska partnerem strategicznym imprezy

przeczytasz w 1 min.

Przez kilka najbliższych dni oczy wszystkich związanych z nowymi technologiami zwrócone będą na niemiecki Hanower i targi CeBIT 2013.

CeBIT 2013 targi otwarcie

Targi CeBIT 2013 wystartowały. Przez kilka najbliższych dni oczy wszystkich zainteresowanych sprzętem komputerowym i nowymi technologiami zwrócone będą na niemiecki Hanower.

Tegoroczna edycja targów jest tym bardziej ciekawa, że jednym z jej partnerów strategicznych jest Polska. Za jak najlepsze promowanie naszego przemysłu odpowiada Ministerstwo Gospodarki, które to razem z firmą Fujitsu przygotowało stoisko narodowe Polski. W Hanowerze pojawi się wielu rodzimych przedsiębiorców i miejmy nadzieję, że pokazanie się na tak ważnej imprezie wyjdzie im na dobre.

Otwarcie targów było wydarzeniem bardzo medialnym. Zjawiło się na nim wiele osób z branży informatycznej, ale nie zabrakło również najważniejszych polityków. Sygnał do staru imprezy dali wspólnie: Thomas Enders - przewodniczący EADS, Angela Merkel oraz Donald Tusk.

"CeBIT to jest wielkie wydarzenie dla Polski, dlatego że po raz pierwszy jesteśmy partnerem tak wielkiego wydarzenia w branży. Ale to nie tylko udział przedstawicieli polskiego rządu w oficjalnych wydarzeniach. Zorganizowaliśmy dla przedsiębiorców z kraju miejsce wystawowe, na którym będziemy pokazywać polskie produkty i prezentować polskie firmy z branży teleinformatycznej. Organizujemy również spotkania biznesowe dla polskich przedsiębiorców." – Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, współorganizatora polskiej obecności na targach

"Mocny udział Polski w targach jest szansą dla wszystkich zainteresowanych partnerów zagranicznych, by dokładniej zapoznali się z polskim rynkiem teleinformatycznym i możliwościami, jakie oferuje. Polska teleinformatyka pozostaje w pewnym stopniu nadal nieodkrytym przez Europę i świat skarbem. I ci, którzy jako pierwsi ten skarb odkryją, czyli inwestorzy, usługobiorcy, usługodawcy, partnerzy biznesowi zyskają najwięcej." – Donald Tusk

Targi CeBIT 2013 potrwają od dziś do 9 marca. Wszystkie najważniejsze wydarzenia z imprezy będziemy dla Was oczywiście przedstawiać na naszych stronach.

Źródło: thenews, inf. prasowa

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  21
  I po cholerę tam Tusek? Tylko wiochę robi...
  • avatar
   Konto usunięte
   14
   Biorą Angele na dwa baty :D
   • avatar
    Bartusiak69
    12
    Po co tam jeszcze to "UFO" - Tusk .
    Chyba pobierał VAT za wejście na targi :)
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     Gwoździem programu jest bytomski Digital Core Design

     "Inżynierowie z bytomskiej Digital Core Design zaprojektowali już ponad 70 rozwiązań, które znalazły zastosowanie w samolotach, samochodach, satelitach oraz elektronice użytkowej i przemysłowej. Firma udzieliła licencji na ich wykorzystanie takim gigantom jak Intel, Sony czy Philips"

     Firma zaprezentuje swój najnowszy procesor DQ8051.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      mam nadzieje ze evga wkoncu oglosi ze do sprzedazy trafia plyta x79 dark :)
      • avatar
       eryk1310
       2
       juz nienarzekajcie na tego tuska bo to sensu niema ... prawda jest taka ze 99 % posłów i senatorów liczy tylko na kase ... i gów** robia aby nam żyło sie lepiej ..
       • avatar
        Konto usunięte
        -1
        Uprasza sie PIS-troli o powrot na Onet
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Tusk ty się lepiej zajmij bezrobociem w naszym kraju !!!!!!!
         • avatar
          SsEeBbEeXx
          0
          A ja dostałem 3 bilety na 3 dni...z tytułu takiego, że w tamtym roku wysłałem zgłoszenie przez PCLab ale niestety nie udało mi się dostać biletów (były dwa na dwa dni)...w rekompensatę wysłali jeszcze jeden gratis na ten rok, jak pamiętają o ludziach!!