Laptopy

Cena Dell Vostro nagle poszybowała w dół

przeczytasz w 0 min.

Firmie Dell bardzo zależy na tym, aby użytkownicy dowiedzieli się, że Asus Eee PC nie jest jedynym dostępnym na rynku ultra tanim komputerem przenośnym. Firma tak bardzo chce, aby ludzie przyjęli to do wiadomości, że obniżyła cenę Vostro 1000 o prawie 50 procent. Wcześniej firma uważała, że dysponuje rewelacyjną ofertą Vostro 1000 za około 700 dolarów. Okazało się, że pojęcie rewelacyjnej oferty jest względne, dlatego też model ten można teraz nabyć za 399 dolarów.

Cena ta klasyfikuje notebook do tego samego segmentu cenowego co Asus Eee PC 4GB. Oczywiście istnieją spore różnice pomiędzy tymi dwoma komputerami, ale wygląda na to, że w dziedzinie wydajności prym wiedzie Vostro. Wyposażony on jest w dwurdzeniowy procesor Athlon64 x2 taktowany z częstotliwością 1.7GHz, 1GB pamięci RAM, 256MB pamięci graficznej zainstalowanej na karcie ATI, nagrywarkę DVD x8 i bezprzewodową kartę sieciową zgodną ze standardem 802.11g. Komputer sprzedawany jest z systemem Windows XP Home. Wadą Vostro 1000 w porównaniu do Asusa Eee PC jest fakt, że nie ma on 7 calowego monitora tak jak jego konkurent, ale normalny, standardowy 15.4 calowy ekran, co czyni z niego mniej przenośny produkt niż Asus.


Narzędzie do konfiguracji Della pozwala złożyć komputer o odpowiednich parametrach. Na przykład przesiadka na bardziej zaawansowaną wersję XP Pro kosztuje dodatkowe 99 dolarów. Nie ma tu jednak miejsca na Vistę.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login