Gry

Microsoft podnosi ceny. Polska na czarnej liście

przeczytasz w 2 min.

Microsoft zbierał w ostatnim czasie wiele komplementów ze strony graczy. Tym razem firma zdecydowała się na krok, który mało komu się spodoba.

Nadciągają podwyżki. Będą dotyczyć bardzo popularnej usługi Xbox Game Pass. Już wiadomo, że nowi gracze będą płacić więcej od 6 lipca (osoby, które mają subskrypcję na dłużej dopiero przy jej odnawianiu). Zmiany nie ominą także Polski.

Ceny Xbox Game Pass pójdą w górę

W powszechnej opinii ceny Xbox Game Pass są uznawane za kuszące. Na naszym rynku abonament Xbox Game Pass kosztuje 40 zł miesięcznie. Za dający więcej korzyści abonament Xbox Game Pass Ultimate trzeba płacić 54,99 zł miesięcznie.

W przypadku pierwszej opcji różnica nie będzie mocno odczuwalna, ponieważ nowa cena wyniesienie 42,99 zł miesięcznie. Przy Xbox Game Pass Ultimate podwyżka ma być większa - do 62,99 zł miesięcznie.

Zmiany omijają, przynajmniej póki co PC Game Pass, czyli wariant abonamentu dedykowany graczom preferującym rozgrywkę na komputerach gamingowych. W Polsce zainteresowani płacą 39,99 zł miesięcznie.

Więcej zapłacimy również za konsole

Aktualizacja cennika Xbox Game Pass w stronę niekorzystną z punktu widzenia graczy to nie jedyna zła wiadomość. Druga dotyczy osób, które mają w planach zakup konsoli firmy Microsoft. Sugerowana cena Xbox Series X od 1 sierpnia będzie wynosić 549,99 euro. Więcej o 50 euro względem aktualnej sytuacji. W tym przypadku nie wiemy, jak dokładnie przełoży się to na naszą walutę.

Mniej zaawansowana konsola Xbox Series S ma być oferowana w tej samej cenie co obecnie.

Sugerowana cena Xbox Series X będzie teraz identyczna jak za PlayStation 5. Przypomnijmy, że Sony zdecydowało się na podwyżki już jesienią zeszłego roku.

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marioking
  2
  niech podnosza.... do oporu... a głupi niech płacą... Skoro ludzie nie umieja wyciagąc wniosku z polityki Nintedo która trzyma graczy za jaja... i chcą pozwalac by każdy dokrecał tak nam śrube to mają na co zasługują..
  • avatar
   pawluto
   1
   Dla mnie to mogą podnosić nawet wyżej...do 1 tys zł...
   Nie mam Xboxa ... :)
   • avatar
    danieloslaw1
    -3
    W sumie nawet 150zł to byłoby tanio. Jakby grało się np w 1-2 gierki miesiecznie co kosztują po 100-300zł to jest to serio tanio. Raz na jakiś czas można wykupić żeby w zagrac w jednorazowego singla który osobno kosztuje duzo więcej
    • avatar
     sn00p
     -8
     Ja mam PS5 ale rozumiem tą podwyżkę. 62,99 zł miesięcznie w obecnych czasach to nie jest dużo. PS+ też na 100% pójdzie w górę po decyzji MS.
     • avatar
      Konto usunięte
      -9
      Mateusz Tomczak przebywał za długo na słońcu. A mama mówiła, żeby nosił czapkę. Microsoft podnosi ceny we wszystkich krajach, więc co to znaczy, że Polska jest na czarnej liście?

      Propozycja następnego tematu dla Garbarka:
      W Europie słoneczna pogoda. Polska na czarnej liście i też ma słoneczną pogodę...