Systemy operacyjne

Centrum niejawnego programu testów w Windows 10 - co to jest?

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Wraz z ostatnią aktualizacją systemu Windows 10 w menu start pojawiła się nowa pozycja: Centrum niejawnego programu testów. Co to jest?

Windows 10 Centrum niejawnego programu testów

Wraz z ostatnią aktualizacją systemu Windows 10 w menu start pojawiła się nowa pozycja: Centrum niejawnego programu testów. Co to jest i czy warto wziąć w tym udział?

Centrum niejawnego programu testów to aplikacja w systemie Windows 10 przeznaczona dla użytkowników zarejestrowanych w Niejawnym programie testów systemu Windows (Insider). W tym miejscu znajdują się wszystkie informacje i aktualizacje związane z tym programem, wraz ze statystykami testerów czy opiniami. 

Windows 10 Centrum niejawnego programu testów screen

W Centrum niejawnego programu testów znajdują się także wyzwania, dzięki którym Microsoft otrzymuje informacje zwrotne o swoich nowych funkcjach, a użytkownicy mogą uczyć się systemu zainstalowanego na ich komputerach, poznawać nowe opcje wcześniej niż inni oraz wpływać na jego rozwój w przyszłości. Korzyść jest zatem obopólna. 

Aby móc wziąć udział w Programie niejawnych testów systemu Windows 10 należy posiadać konto Microsoft, które można założyć bez dodatkowych opłat na oficjalnej stronie. Później wystarczy już tylko uruchomić aplikację Centrum niejawnego programu testów i postępować zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie.

Windows 10 Centrum niejawnego programu testów start

A co zrobić, jeśli chce się dołączyć do programu, ale opcja nie pojawiła się w menu start? Można poczekać na kolejną aktualizację lub postępować zgodnie z krokami opisanymi na stronie Microsoftu.

Źródło: inf. własna, Microsoft

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  majki_majk
  A: Co to jest centrum niejawnego programu testów?
  B: To aplikacja dla użytkowników zarejestrowanych w Niejawnym programie testów systemu Windows.
  A: Aha.
  :-D
  10
 • avatar
  mutissj
  Widze system dalej w fazie beta
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Prawie odniosłem wrażenie, że Microsoft chce zadbać o feedback od swoich użytkowników by wcielić poprawki w życie i spełnić tym samym oczekiwania swoich klientów...PRAWIE odniosłem takie wrażenie.
  5
 • avatar
  AntySyjon
  Nie warto, sam jestem insiderem i te nowe kompilacje niewiele wnoszą, zwykle jest to porcja dodatków do edge i jakaś kosmetyka.
  4
 • avatar
  Fiona
  Dobry patent na darmowych beta testerów....

  A łosie będą się cieszyć że nie muszą dopłacać, żeby zostać testerem mikromiękkiego....
  1
 • avatar
  Hakuren
  Widać, że kretyńskie tłumaczenia nadal mają się dobrze. Pewnie ustawa o ochronie języka była brana pod uwagę. Przyrząd Stołokulotoczny (myszka na kulkę jakby ktoś tego nie kumał) to klasyk tych "mądrych głów".

  Kiedy wreszcie zrozumieją, że tłumaczenie na silę nie ma żadnego sensu.
  -3