Ciekawostki

ChatGPT z nową funkcją, ale nie u nas. No szkoda, szkoda

przeczytasz w 1 min.

Nowa funkcja w ChatGPT już oficjalnie. Pamięć, bo o tym rozwiązaniu mowa, to gwarancja jeszcze bardziej spersonalizowanych doświadczeń. Jest tylko jeden mały problem.

OpenAI nieustannie rozwija swój model językowy. W lutym informowaliśmy o nadchodzącej funkcji - zapowiedziano, że ChatGPT otrzyma nowość w postaci Pamięci, co usprawni korzystanie z narzędzia.

Nowa funkcja już jest, ale nie skorzystamy z niej

Aktywowanie funkcji Pamięć w ChatGPT zaowocuje tym, że model zapamięta cenne informacje z naszego życia, nawyki, przyzwyczajenia, i tak dalej. Jeśli raz napiszesz, że wolisz klawiatury bezprzewodowe (albo nie lubisz mikropłatności w grach) to następnym razem, gdy zapytasz o zakup nowego sprzętu lub nowej gry, ChatGPT uwzględni twoje preferencje. Korzystanie z tego rozwiązania jest rzecz jasna dobrowolne i w każdej chwili można zdezaktywować Pamięć.

OpenAI informuje, że zakończył się etap testowania i funkcja jest już oficjalnie dostępna “dla wszystkich użytkowników ChatGPT Plus”. Problem polega na tym, że funkcja nie jest dostępna ani w Europie, ani w Korei. Czy to się zmieni? W komunikacie napisano, że “obecnie” nie jest dostępna, co może zwiastować zmianę tego stanu rzeczy w przyszłości. Trochę szkoda, wszak zawsze robi się miło, gdy ktoś o nas pamięta…

OpenAI to nie tylko ChatGPT - nowości będzie więcej

OpenAI nie zapomina o narzędziu Sora, dzięki któremu wygenerujemy filmy. Dodajmy, że sztuczna inteligencja radzi sobie całkiem nieźle z tworzeniem wideo. Dowodem niech będzie seria krótkich wideo Sora autorstwa zawodowych twórców. Sora zadebiutuje jeszcze w tym roku, konkretnej daty premiery brak.

Źródło: OpenAI

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Felipesku
    -1
    Nie zdziwionym się gdyby dla USA był inny ChatGPT a dla Europy inny. Na początku jak korzystałem jak tylko wszedł miałem zupełnie inny odbiór tego narzędzia. Dziś to jest zupełnie coś innego i nie dorasta do pięt temu z czym miałem do czynienia na początku.