Sprzęt do gier

Chiński rząd zezwolił na sprzedaż konsol

przeczytasz w 1 min.

Po 15 latach ograniczeń konsole wkroczą na rynek Państwa Środka.

Chiny konsole

Konsole do gier cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale z pewnością nie można odnieść tego do rynku chińskiego. Teraz może się to jednak zmienić.

Tamtejszy rząd zdecydował się bowiem znieść ograniczenia dotyczące produkcji i sprzedaży konsol pochodzących z innych państw. Takowe nałożone zostały niemal 15 lat temu i wielokrotnie pojawiały się sugestie, że jest to przepis absurdalny, a sami producenci musieli starać się o specjalne pozwolenia, o które łatwo nie było. Dwa lata temu producentów konsol wpuszczono jednak do Szanghaju, a teraz będą mogli oni oferować swoje produkty już na terenie całego Państwa Środka.

Poinformowało o tym miejscowe Ministerstwo Kultury, które dodało, ze nowe przepisy będą miały zastosowanie zarówno dla miejscowych jak i zagranicznych producentów. Ci radości nie kryją, a Sony już stwierdziło, że jest to „wspaniała wiadomość”.

Bardzo ciekawe, jak wpłynie to na sprzedaż konsol największych z branży. Za kilka miesięcy przekonamy się czy Sony i Microsoft będą w stanie zainteresować Chińczyków PlayStation 4Xbox One.

Źródło: allgamesbeta

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Ale oni tam mają łaskawych decydentów :)
  • avatar
   Atak-Snajpera
   4
   Trochę to zabawne że elektronika produkowana w Chińskich fabrykach miała bana na własnym rynku ;)
   • avatar
    Bambo1983
    0
    Ciekawe, że to właśnie Ministerstwo Kultury o tym informuje :)